7m


7m

hyundai

Hamileyken Balık Yağı İçin

Avustralya Üniversitesi Pediatri ve Çocuk Sağlığı Bölümü tarafından 98 hamile kadını kapsayan araştırmada; doğumdan önceki 20 hafta boyunca katılımcıların bir kısmına her gün 4 gram balık yağı, diğer kısmına ise 4 gram zeytinyağı içirildi. Doğumdan sonra

Sağlık 07.08.2007, 11:05
Hamileyken Balık Yağı İçin

Avustralya Üniversitesi Pediatri ve Çocuk Sağlığı Bölümü tarafından 98 hamile kadını kapsayan araştırmada; doğumdan önceki 20 hafta boyunca katılımcıların bir kısmına her gün 4 gram balık yağı, diğer kısmına ise 4 gram zeytinyağı içirildi. Doğumdan sonra 72 bebek; 2.5 yaşına dek konuşma, davranış, pratik mantık ve el ile göz koordinasyonu açısından testlerden geçirildi.

Balık yağı grubunda 33, zeytinyağı grubunda ise 39 bebek bulunuyordu. Araştırmanın sonucunda; balık yağı içen annelerin bebeklerinin anlama, kavrama ve kelime haznesi bakımından daha üstün olduğu görüldü.


Ancak en önemli fark; balık yağı grubundaki bebeklerin testlerden çok yüksek puan almasıyla ve el ile göz koordinasyonunda hızlı bir gelişim göstermeleriyle ortaya çıktı.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@