7m

7m

hyundai

Dentomed! Sağlıkta başarı hikayeleri...

Dentomed Şana'da ikinci şubesi ile hasta kabulüne başladı.

Sağlık 05.05.2022, 12:24
Dentomed! Sağlıkta başarı hikayeleri...

Dentomed, Trabzon'da iki şubesi, 40 kişiye yakın dev kadrosu ile hizmet vermeye devam edyor.

Şana'da hizmete başlayan ikinci şube ve verdikleri hizmetlerle ilgili konuşan Dt. Hüseyin Emre Üçüncü şunları söyledi;

“DEV KADROYLA HİZMET”

2007 yılında temellerini attığımız “DENTOMED” isimli diş hekimliği kliniğimiz Trabzon’un ilk diş hekimliği kliniği olma özelliğine sahiptir. 2022 yılına geldiğimizde Dentomed Meydan ve Dentomed Şana olmak üzere iki lokasyonda Diş hekimliği hizmeti sunmaktayız. Dentomed 19 diş üniti (koltuğu) olan, alanında uzman doktorlarımız, yardımcı sağlık personellerimiz, dental teknisyenlerimiz ve destek ekiplerimizle 40 kişiye yakın dev bir kadroya sahiptir. 

Dentomed! Sağlıkta başarı hikayeleri...

“GÜLÜŞ TASARIMI VE DİJİTAL”

Dünyada Diş hekimliğinin geldiği teknolojik gelişmeleri birebir kliniklerimize yansıtmış olmanın gururunu duymaktayız. Artık dijital tarayıcılar, cnc üretim tezgâhları ve 3 boyutlu kazıyıcılar, Diş hekimliği alanına da girmiş bulunmakta ve kliniklerimizde yıllardır kullanılmaktadır.
Günümüzde Diş hekimliği de dijitalleşmiş durumdadır. Dijital Diş hekimliği hata oranlarını neredeyse sıfırlamakta ve estetik bir standardizasyon sunmaktadır. Dijital Diş hekimliğinin bir diğer katkısı da yapılan tedavilerin çok kısa sürede sonuçlanmasını sağlamaktır. Artık günlerce süren tedaviler neredeyse kalmamıştır. 

Dünyada en çok konuşulan ve hastaların talep ettiği uygulamaların başında, Estetik Gülüş Tasarımı, Hollywood Smile, İmplant Tedavisi, Estetik Lamina, Bleaching (Beyazlatma), Ortodonti olduğunu görmekteyiz.

Dijital destek sayesinde, estetik gülüş tasarımı ve tedavilerini, kliniklerimizde yaklaşık 2 ile 5 gün içerisinde tamamlayabilmekteyiz.

Dentomed! Sağlıkta başarı hikayeleri...

“TÜRKİYE DE SAĞLIK TURİZMİ”

Ülkemiz sağlık turizmi açısından birçok avantajı bir arada barındırmaktadır. Turizm ülkesi olmamız, diş hekimliği alanında ileri teknolojilere, eğitimli diş hekimlerine sahip olmamız ve tedavilerdeki fiyat avantajları ülkemizin başlıca tercih sebeplerindendir. 
Türkiye sağlık turizmi alanında dünyada ilk 10 ülke arasında yer almaktadır. Forbes’ın verilerine göre “5 yıllık projeksiyonda yüksek büyüme sağlayan sektörlerin başında sağlık turizmi gelmektedir. Sektörün işlem hacmi her yıl ortalama yüzde 24 oranında artış kaydetmektedir.”
Sağlık Turizmi kapsamında Türkiye’yi ziyaret eden ve tedavi alanların memnuniyet oranları yüzde 90’lara ulaşmış durumdadır. Bununla birlikte, ülkemizin 2023 yılı sağlık turizmi hedefi 10 milyar dolar civarındadır. Dental sağlık turizmi alanının da ise 2.5 milyar dolar büyüklüğe ulaşması beklenmektedir.

“TRABZONDA SAĞLIK TURİZMİNE DESTEK EKONOMİYE DESTEK ”

En genel tanımı ile “Dental Turizm”; diş tedavisi hizmeti almak için farklı bir ülkeye seyahat etmektir. Kuşkusuz her ülke için diş turizmi ve genel olarak da sağlık turizmi çok büyük bir önem taşımaktadır. Turistler bir yandan sağlık hizmeti alırken bir yandan da ülkeyi gezme, ülke kültürünü tanıma şansına sahip olmaktadırlar.

Dentomed! Sağlıkta başarı hikayeleri...

Trabzon şehri de doğası ve hava koşullarının ılıman olması nedeniyle son yıllarda bu pastadan pay almaya başlamıştır. Gerek körfez gerekse Avrupa ülkelerinden ziyaretçi sayılarımız artmaktadır. Bunu Trabzon’da ki otel sayıları ve yurt dışı bağlantılı uçak seferlerindeki artıştan da anlamaktayız. Trabzon şehrinin, lokasyonu nedeniyle ekonomik kalkınma anlamında zorlukları bulunmaktadır. ‘USHAŞ’  verilerine göre Türkiye’ye sağlık turizmi için gelen hastaların % 2 si Trabzon a gelmektedir.2021 yılından bu yana yılda ortalama 2000 kişi tedavi için şehrimize gelmekte; şehrimizde turist olarak bulunurken sağlık sorunu yaşayanlar ise bu sayının 3-4 katı civarındadır. Trabzon şehrinin kısa vadeli hedefi ülke sağlık turizmindeki paydan % 5 ila 10 arası almaktır. Sağlık turizmine verilecek önem şehrin ekonomisine kısa vade de büyük destek sağlayacaktır. 

“ULUSLARARASI SAĞLIK TURİZMİ YETKİ BELGESİNE SAHİBİZ”

Ülkemiz de Sağlık Bakanlığı, sağlık turizmine büyük destek ve önem vermektedir. Bu doğrultuda belli standartları sağlayan hastane ve kliniklere “Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi” verilmektedir. Dentomed olarak bizde yaklaşık 4 yıldır “ST-0384 numaralı Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi”ne sahip bulunmaktayız.     

Dentomed ailesi, sağlık turizmine yönelik bütün yatırımlarını yaparak, ilgili sağlık turizmi firmaları ve paydaşlarıyla çalışmalarını güçlendirerek, dental sağlık turizmi anlamında daha da büyük başarılara imza atmaya tüm ekibiyle hazır bulunmaktadır.


Yorumlar (1)
R. Ali ikinci 2 hafta önce
Tebrikler, iyi çalışmalar ..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@