Bir domuz gribi vakası daha

Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım bölümünde kanser teşhisiyle tedavi altında bulunan bir hastanın yapılan tetkiklerinde H1N1 vir

Sağlık 27.03.2015, 18:01
Bir domuz gribi vakası daha

Çorum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ömer Sobacı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım bölümünde kanser teşhisiyle tedavi altında bulunan bir hastanın yapılan tetkiklerinde H1N1 virüsüne rastlandığını belirtti.

KENTTE BİR ÇOK KİŞİNİN DOMUZ GRİBİ OLDUĞU İDDİASI

Kentteki bazı basın yayın organlarında çok sayıda kişinin domuz gribi şüphesiyle tedavi altına alındığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade eden Sobacı, şu ana kadar sadece bir kişinin tahlil sonuçlarında H1N1 virüsüne rastlandığını söyledi.

Sobacı, domuz gribi virüsü rastlanan kişinin tedavisinin sürdüğüne dikkati çekerek, "Paniğe neden olacak bir durum yok. Çok sayıda hastada domuz gribine rastlandığı yönündeki söylentiler gerçek dışıdır. Bu hastalık vücudun direncine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Vücut direnci ile orantılı olarak seyretmektedir" dedi.

Sobacı, şu ana kadar kentte herhangi bir kişinin söz konusu virüs nedeniyle hayatını kaybetmediğini söyledi.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@