7m

7m

hyundai

Maçka'da tarihi gün!

İlçenin kurtuluş programı kapsamından ilçede ilk kez Maçka Belediyesi Halil İbrahim Atmaca Kültür ve Sanat Merkezi açılışı yapıldı.

Maçka 15.02.2022, 15:39
Maçka'da tarihi gün!

Maçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıldönümü ilçede çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Maçka Kaymakamlığı önünde kurtuluş kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirilirken, Maçka Belediyesi tarafından yaptırılan Maçka Belediyesi Halil İbrahim Atmaca Kültür ve Sanat Merkezi açılışı gerçekleştirildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı gösterisi ile başlayan açılış programına AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Maçka Kaymakamı Selim Çomaklı, DSİ 22. Bölge Müdürü Cengiz Han Kılıçaslan, İlbank Trabzon Bölge Müdürü Cafer Bilgin, Trabzon Orman Bölge Müdürü Emin Yılmaz, Kızılay Trabzon Şube Müdürü Oğuz Kara, AK Parti İlçe Başkanı Sedat Kongur, MHP İlçe Başkanı Muharrem Koç, CHP İlçe Başkanı Nihan Göktürk, Maçka Dernekler Federasyonu Başkanı Osman Aydemir, Esiroğluspor Başkanı Ömer Faruk Adıgüzel, Belediye Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, Mahalle Muhtarları, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

BU VATANDA SONSUZ TEK

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, Maçka’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yıldönümünde vatandan için can veren şehitleri rahmet ve minnetle andığını belirtti. Başkan Koçhan, “Türkiye istiklal mücadelesini kazanmış, istikbal mücadelesi için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde mücadeleye devam etmektedir. Bu vatan topları kolay kazanılmadı. İnşallah ülkemizi daha ileri taşıyarak bundan sonra sonsuza tek bu vatan toprakları üzerinde yaşamaya devam edeceğiz. Bugün söz verdiğimiz Kültür ve Sanat Merkezimizi ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kültür Merkezi yapımında bizlere büyük destek veren TBMM Çevre Komisyonu Başkanı, Milletvekilimiz Sayın Muhammet Balta’ya, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanımız Ayşe Sula Köseoğlu’na, Atmaca ailesi ve Üstek ailelerine teşekkür ederi. Maçka’mıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İÇERİSİNDE YOK YOK

Konuşmaların ardından çeşitli dallarda ödül alan öğrencilere hediyeleri verilirken, Kültür ve Sanat merkezinin yapımında emekleri olanlara plaket hediye edildi.
Yaklaşık 5,5 Milyon TL’ye mal olan Maçka Belediyesi Halil İbrahim Atmaca Kültür ve Sanat Merkezi 3000 m2 alana kuruldu. Sinema, tiyatro, sergi salonları fuaye alanı, nikah salonu, 21.000 kitaplık Maçka Hacı Şemşi Üstek İlçe Halk Kütüphanesi, Çok amaçlı salon gibi alanların içerisinde yer aldığı Maçka Belediyesi Halil Atmaca Kültür ve Sanat Merkezi ilçenin yeni sosyal yaşam alanı olacak.
Maçka'da tarihi gün!
Maçka'da tarihi gün!
Maçka'da tarihi gün!
Maçka'da tarihi gün!


Yorumlar (1)
Mackali 3 ay önce
müthis bir tesis,issiz sayisini azaltacak cok büyük bir yatirim,emegi gecenlere cokkkk tsk.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@