Onur Saylak Kimdir?

Onur Saylak kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Biyografi 17.07.2019, 14:30
Onur Saylak Kimdir?

ONUR SAYLAK KİMDİR?

Arif Onur Saylak, 12 Mayıs 1977 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiştir.

KARİYERİ:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nde eğitim görmüştür. Üniversiteden ayrılarak şansını tamamen farklı bir alan olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde denemiştir. Bu arada üniversitenin tiyatro kulübüne katılarak oyunculuğa başlamıştır. (İletişim Fakültesi Tiyatro Topluluğu). Amatör tiyatro oyunlarında yer alan Saylak, bundan sonra hayatının geri kalanını aktör olarak sürdürmeye karar vermiş ve Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü kazanmıştır. Hemen kabul görülmüş ve kendini tamamen oyunculuğa odaklamıştır. Bilkent Üniversitesi’nde eğitim gördüğü süre boyunca Ankara Devlet Tiyatrolarında Getto ve Üç Kuruşluk Opera oyunlarında, ve Bilkent Tiyatrosunda Nâzım Hikmet’in Her Şeye Rağmen adlı oyunu da dahil birkaç tiyatro oyununda yer almıştır.

Hisarbuselik dizisinde "Çetin" isimli karakterine hayat vermiştir. Kod Adı dizisiyle izleyici kitlesini genişleten Saylak, ayrıca TED Koleji’nde tiyatro yönetmeni olarak da çalışmıştır. Sesinin şarkı söylemeye uygun olmasından dolayı üniversite korosunda yer almış ve müzikal tiyatro ile ilgilenmiştir.Tiyatro oyunları için şarkı sözleri yazmıştır.TRT 2 televizyonunda Hadi Gidelim (2003) isimli 13 bölümlük bir gençlik programının sunucluğunu üstlenmiştir. Sinema dünyasına da 6 Haziran 2008 tarihinde 15. Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez gösterime giren ve aynı zamanda en iyi film ödülünü kazanan Sonbahar adlı sinema filmiyle adım atmıştır. Daha sonra Güz Sancısı filminde de rol almıştır. 2009 yılında ise Yılmaz Güney Özel Ödülü alan Nesli Çölgeçen'in yönettiği Denizden Gelen filminde başrolde oynamıştır.

ÖZEL HAYATI:

28 Temmuz 2011 tarihinde Paris'de kendisi gibi oyuncu olan Tuba Büyüküstün ile dünyaevine girmiştir. Çiftin evliliklerinden Toprak ve Maya adında ikizleri dünyaya gelmiştir. Çift, 2017 yılında boşanmıştır.

ROL ALDIĞI DİZİLER:

Çukur, Çarpışma, Vatanım Sensin, Hatırla Gönül, Hayat Ağacı, Ağır Roman Yeni Dünya, Sensiz Olmaz, Gönülçelen, Nefes, Asi, Kod Adı: Kaos, Kod Adı: Hisarbuselik, Ne Seninle Ne Sensiz, Yabancı Damat, Aşk Buraya Uğramıyor, Bizim Evin Halleri 

ROL ALDIĞI FİLMLER:

Rüzgarın Hatıraları, Denizden Gelen, Güz Sancısı, Sonbahar,  Mavi Dalga

YÖNETMENLİKLERİ:

Daha, Şahsiyet 

TİYATRO OYUNLARI:

Arzu Tramvayı 

ÖDÜLLERİ:

En iyi erkek oyuncu / Yeşilçam Ödülleri (2009) / Sonbahar (2007) - Yusuf

En iyi erkek oyuncu / SİYAD Ödülleri (2009) / Sonbahar - Yusuf

Yılmaz Güney Özel Ödülü - Denizden Gelen

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@