Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Jülide Sarıeroğlu Çalışma Bakanı oldu. Peki Jülide Sarıeroğlu kimdir, hangi görevlerde bulunmuştur ve hangi ilin milletvekili?

Biyografi 19.07.2017, 14:16 02.01.2018, 16:52
Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu kimdir?

Başbakan Binali Yıldırım, yeni bakanlar kurulunu açıkladı. Buna göre kabinede değişiklikler oldu ve yeni isimler kabineye girdi. Yeni isimlerden biri de  Jülide Sarıeroğlu  oldu. Çalışma Bakanı olan Jülide Sarıeroğlu  kimdir, hakkındaki detaylar nelerdir? İşte detaylar


Jülide Sarıeroğlu kimdir?

​Julide Sarıeroğlu 7 Haziran 1979 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. (d. 7 Haziran 1979), Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ankara milletvekili. 7 Haziran 2015 tarihinden beri AK Parti Ankara milletvekilidir.
Jülide Sarıeroğlu kimdir? Yeni Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu
7 Haziran 1979 Adana doğumlu olan Sarıeroğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Adana'da tamamlamasının ardından Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi'nde MKYK üyesi olarak seçildi.[1] 2009 Türkiye yerel seçimleri'nde Çankaya Belediyesi AK Parti Belediye meclis üyesi olarak seçildi. Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise giren Sarıeroğlu, Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde tekrar AK Parti Ankara milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesidir.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nda Endüstri İlişkiler Uzmanı olan Julide Sarıeroğlu yine aynı konfederasyonda Kadın Komite Başkanlığı yapmaktadır. Ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları 2. Olağan Kongresi’nde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmiştir. 2009 yılında düzenlenen yerel seçimlerde ise Çankaya Belediyesi meclis üyesi olarak seçilmiştir. 
 
Julide Sarıeroğlu, 2015 yılı Haziran ayında yapılacak olan genel seçimlere Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ankara 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulunmuştur. Daha sonra 7 Nisan’da yayınlanan Ak Parti Ankara Milletvekili 1. Bölge listesine, Julide Sarıeroğlu 4. sıradan girmeyi başarmıştır.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@