AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel kimdir?

AK Parti Antalya Büyükşehir Belediyesi için aday Menderes Türel oldu.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel kimdir?

Advertisement Advertisement

Yerel seçimler için başkan adayları belli olmaya başlerken AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel oldu. Mevcut başkan olan Türel yeniden aday gösterildi. Tanımayanlar için Menderes Türel kimdir, aslen nerelidir, kariyeri nasıldır gibi soruların yanıtları haber detayından öğrenebilirsiniz.

MENDERES TÜREL KİMDİR?

11 Temmuz 1964 tarihinde Antalya'da dünyaya gelen Türel, iİlk, orta ve lise tahsilini de burada bitirmesinin ardından İngiltere'ye giderek gazetecilik eğitimi aldı.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel kimdir?

Memleketine döndükten sonra uzun süre gazeteci olarak çalıştı, mesleğindeki başarısından ötürü birçok ödüle layık görüldü. Çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 senesinde Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi.

Menderes Türel ve eşi Ebru Türel. Çiftin iki tane erkek çocuğu vardır. 1992 senesinde, henüz 28 yaşındayken Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Oda Meclisi üyeliğine seçildi. Daha sonra 21 Kasım 1987 ve 25 Kasım 1999 tarihleri arasında ATSO Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevini yürüttü. 9 Kasım 2001 tarihinde yapılan oda seçimlerinin ardından 14 Kasım 2001 tarihinde üstlendiği Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 22 Ocak 2004 tarihine kadar sürdürdü. Bu tarihte, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel kimdir?

2004 Türkiye Yerel Seçimleri'nde Antalya Belediye Başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri'nde AK Parti Antalya 2. sıra Milletvekili adayı olarak TBMM'ye girdi. 30 Mart 2014 Türkiye Yerel Seçimleri'nde en yakın rakibi ve dönemin mevcut belediye başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı 23 bin oy farkla geçerek Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bir dönem aradan sonra tekrar seçildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 15:12

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE

banner426

banner204