AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı kimdir?

AK Parti'nin Ankara Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı oldu. Asım Balcı kimdir? İşte detaylar...

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı kimdir?

31 Mart 2019 Yerel seçimleri öncesinde AK Parti'de adaylar belli olmaya devam ediyor. Ankara'da bugün düzenlenen tören ile adaylar tanıtıldı. Altındağ Belediye Başkan Adayı olarak Asım Balcı'nın ismi açıklandı. Peki Asım balcı kimdir? İşte bütün ayrıntılar...

AK Parti Altındağ Belediye Başkan Adayı Asım Balcı kimdir?

Asım Balcı Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Doç. Dr. Asım Balcı, 1971 Çorum Osmancık'ta doğdu.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Doç. Dr. Asım Balcı, Yüksek Lisansını ABD'deki University of Kentucky'de tamamladı.

Daha sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde doktorasını bitiren Balcı, bir süre Muğla Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yıllarında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev aldı.

Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında da Türksat A.Ş. de e-Devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Balcı, 2010-2013 yılları arasında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Son olarak, Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapan Balcı, birçok AB projesinde de yer aldı. Asım Balcı'nın çok sayıda yayınlanmış makale ve kitabı bulunuyor.

İyi düzeyde İngilizce bilen Balcı, evli ve iki çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 16:27


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALTINDAĞ
ALTINDAĞ - 2 hafta Önce

OY FALAN YOK AKP YE

banner443