7m


7m

hyundai

Ahmet Hulusi kimdir?

Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik'in şarkıcı İntizar arasındaki ilişkinin görüntülerini yaydığı iddia edilen Ahmet Hulusi kimdir? İşte detaylar...

Biyografi 16.07.2018, 14:00
Ahmet Hulusi kimdir?

Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik ve Şarkıcı İntizar'ın ilişki görüntüleri gündeme bomba gibi düştü. Bu görüntüleri Mustafa Ceceli'nin şeyhi olduğu söylenen Ahmet Hulusi'nin servis ettiği konuşuluyor. Peki Ahmet Hulusi kimdir, gerçek adı nedir, nerelidir? İşte ayrıntılar...

Ahmet Hulusi kimdir?

21 Ocak 1945'de İstanbul Cerrahpaşa'da doğmuş ve tam ismi Ahmed Hulusi Akten'dir. Aslında gazeteci olan Ahmet Hulusi Amerika'da Güney Karolina'da yaşıyor. Hulusi, Yeni İstanbul, Zaman, Akşam, Milli Gazete'lerinde çalışmıştır.

Ahmet Hulusi kimdir?

Ahmet Hulusi, 'Akten' olan soyadını kullanmıyor. Kullanmama nedenini şöyle açıklıyor: "İnsanların, kişiliğiyle değil, düşünceleriyle ilgilenmesini istiyorum. Basit beyinler yaşamlarını, kişiliklerle ve doğal sonucu olarak dedikodu ve gıybetle tüketirlerken; gelişmiş beyinler, fikirlerle ve düşünce dünyasının verileriyle ömürlerini değerlendirirler! Bu sebeple soyadımı 40 yıldır kullanmıyorum!"

73 yaşında olan Ahmet Hulusi, babasını kaybettikten sonra dine yöneliyor. 10 Eylül 1963 tarihinde babasını kaybeden Ahmet Hulusi annesinin ısrarıyla camiye gidiyor. Kendi anlatımıyla Cuma namazında, içine gelen bir ilhamla İslam ile tanışıyor.

Ahmet Hulusi kimdir?

28 Şubat öncesi şartlar dolayısıyla, eşi Cemile ile önce Londra'da bir yıl yaşayan Ahmed Hulusi, 1997 yılında Amerika'ya yerleşmiş ve halen orada yaşamını sürdürüyor.
Ahmed Hulusi, sosyetik isimlerin mensubu olduğu 'Burç Tarikatı'nın şeyhi olarak gösteriliyor. Ancak o yaptığı açıklamada, "Ben burç tarikatı şeyhiymişim. 40 sene evvel bir mecmuada bir muhabir burç tarikatı diye bir şey attı ortaya ona inanıyorlar. Burç tarikatı diye birşey olmaz ona inanın aklına şaşarım. Benim işim tarikat işi değil ben şeyh değilim. Benim ne cemaatim var ne tarikatım var. Ben yazarım, düşünürüm araştırırım yazarım" diyerek şeyhlik ve tarikat iddiasını yalanlıyor.

Mustafa Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik ile şarkıcı İntizar'ın gizlice çekilmiş görüntülerinin internete düşmesi üzerine o görüntüleri kimin servis ettiği tartışması başladı. Odatv başta olmak üzere birçok mecrada Ceceli'nin tarikatı olarak da bilinen 'Burç Tarikatı' ve şeyhi 'Ahmet Hulusi' ismi gündeme getirildi.

Ahmet Hulusi kimdir?

Mustafa Ceceli, Sinem Gedik'ten boşanmadan önce Selin İmer'le yaşadığı yasak aşk magazin basınının gündemine gelmişti. Mustafa Ceceli'nin Sinem Gedik'ten boşandığı dönemde de Ahmet Hulusi'nin ismi gündeme gelmiş, bu ayrılığın arkasında Hulusi'nin olduğu iddia edilmişti. Öyle ki Ahmet Hulusi'nin Sinem Gedik'le Ceceli'nin ilişkisini istemediği için Ceceli tarafından boşanma davası açıldığı da yazılmıştı.

Ahmet Hulusi kimdir

Mustafa Ceceli, Sinem Gedik'ten boşandıktan sonra Selin İmer'le birlikte, “Şeyhim” dediği Ahmet Hulusi'nin dini toplantılarına katılmak için gittiği ABD'ye gitmişti. Ahmet Hulusi'nin dizinin dibine oturan Sinem İmer, Mustafa Ceceli'nin elini tuttuğu fotoğrafı paylaşmış ve aşklarını ilk kez üstü kapalı olarak ilan etmişti...

Ahmet Hulusi kimdir

Ceceli'nin eski eşi Sinem Gedik'le ilişkin yaşadığı ortaya çıkan şarkıcı İntizar da, Ahmet Hulusi'den “üstat” diye söz ediyor. Öyle sosyal medya paylaşımlarında Ahmet Hulusi'den ve kitaplarından övgü ile söz ediyor. Yani Mustafa Ceceli, Sinem Gedik ve İntizar aynı tarikatın lideri Ahmet Hulusi'ye bağlı. Hatta Ceceli, Gedik ve İntizar'ın Cemaat lideri Ahmet Hulusi ile çekilmiş fotoğrafları da yakınlığı gösteriyor.

Ahmet Hulusi kimdir


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@