Sıcaklık sıfırın altında 20 derece!

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava etkisini arttırdı. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 derece ile Kars'ta kaydedildi.

Sıcaklık sıfırın altında 20 derece!
banner432

Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışının ardından soğuk hava etkisini artırdı. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 derece ile Kars'ta kaydedildi. 
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, havanın az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği öngörülen bölgede buzlanma, don, pus ve yer yer sis bekleniyor. Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar, güneyli yönlerden hafif ve zaman zaman orta kuvvette esecek. 
Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da 3, Erzincan ve Ağrı'da 8, Erzurum'da 14, Ardahan'da 18 ve Kars'ta 20 derece ölçüldü. 
Kar kalınlıkları Ağrı'da 28, Erzurum'da 21, Ardahan'da 14 ve Kars'ta 9 santimetre ölçüldü. Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Erzurum Konaklı ve Erzincan Ergan'da 90, Erzurum Palandöken'de 88, Kars Sarıkamış'ta 79 ve Ardahan Yalnızçam'da 24 santimetre kaydedildi. 
Yetkililer, eğimli yerlerde çığ tehlikesi, bölgede sabah ve gece saatlerinde buzlanma, don olayı, yer yer sis ile pus olaylarında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması konusunda uyardı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 10:15

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner426

banner443