banner526

banner533

banner513

Cumhuriyet coşkusu: 4 Bin kişi önce zeybek oynadı sonrası muhteşem

Cumhuriyet Bayramı gösterileri kapsamında 4 bin kişi aynı anda Zeybek oynadı ve sonrasında ise ortaya çıkan muhteşem görüntü herkesi mest etti.

İzmir 29.10.2017, 13:05 29.10.2017, 13:11

İzmir'in Bayraklı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu.


Bayraklı Belediyesi tarafından Smyrna Meydanı'nda düzenlenen organizasyonda 4 bin kişi, saat 19:23 itibarıyla aynı anda zeybek oynadı. Yaklaşık 10 dakika süren gösterinin ardından, koreografi ile Mustafa Kemal Atatürk’ün renkli kalpaklı portresi oluşturuldu.

Gökyüzünden insansız hava aracı "drone" ile kaydedilen görüntüler, alana kurulan ekrana yansıtıldı. Meydanı dolduran binlerce İzmirli gösteriyi ilgiyle izledi. Vatandaşların cep telefonlarıyla kaydettiği etkinliğin ardından, havai fişek gösterisi yapıldı.

Meydana kurulan dev ekranda 3 boyutlu video mapping gösterisinin de gerçekleştirildiği etkinlik, sanatçı Haluk Levent'in konseriyle devam etti.

Etkinlikten sonra bir konuşma yapan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ da şunları söyledi:

“Dünyada bir ilki gerçekleştirdiniz. Sizi kutluyorum. Geçen sene de bir ilki gerçekleştirdik, bu sene de aynı şeyi yaptınız. Bugün burada Sevgili Atatürk’ün renkli kalpaklı resmini 4 bin insanımız gövdesini koyarak yaptı. Aslında bu toprağa bu gövdeler konurken sadece vücudunuzu değil, kalbimizdeki Atatürk sevgisini, Cumhuriyet sevgisini, vatanımızı, bayrağımızı koydunuz."
Yorumlar (3)
mavi firtina 3 yıl önce
gercekten muhtesem,tüm kemalist ve atatürkcülerin tüm ulusalcilarin cumhuriyet bayrami kutlu olsun.
Yaşasın Laik Cumhuriyet 3 yıl önce
Atatürk Türkiyedir,Onurdur,İftihardır,Şerefdir Vatandır.
Vatan 3 yıl önce
Mustafa Kemalin izinden sonsuza dek yürüyeceğiz. Emanetine sahip çıkacağız, kukla olmayacağız, kula kulluk etmeyeceğiz!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@