banner556

>

Kuyumcuyu dolandırıp kaçmaya çalışan şahısa kuryeden uçan tekme

İstanbul'da Kuyumcuya sahte altın veren şahsa motokuryeden uçan tekme kamerada

İstanbul 06.01.2021, 09:48

Pendik’te kuyumcuya sahte altın vermek isteyen şahıs kaçarken önüne çıkan motosikletli kuryeden uçan tekme yedi. Şahsın uçan tekme yediği anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kurtköy’de bir şahıs elindeki sahte altın bilezik ile kuyumcuya girerek bozdurmak istedi. Kuyumcu altının sahte olduğunu anlayınca şüpheli şahıs dükkandan kaçmaya başladı. Kuyumcudan koşarak uzaklaşmaya çalışan şahsın peşinden dükkan sahipleri koşmaya başladı. Durumu fark eden kurye motosikletine binerek şahsın peşine düştü. Motosikleti ile şahsın önünü kesen kurye koşarak kaçmaya çalışan şahsa uçan tekme attı.

Uçan tekme kamerada

Kuyumcudan koşarak kaçmaya çalışan şahıs, cadde girişinde motosikletli kuryenin kendisine uçan tekme atmasıyla neye uğradığını şaşırdı. Şahsın yere düşmesi ile vatandaşlar dolandırıcıya tepki göstererek linç girişiminde bulundu. Yakalanan dolandırıcı polise teslim edildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Kuyumcu sahibi Fuat Sevgi, “Bu bölgede yaklaşık yirmi beş senedir kuyumculuk yapmaktayız. Dün benim farklı bir işlemim vardı. Onunla uğraşırken bizim çalışandan Ali Kemal ve Furkan Bey bir Trabzon bileklik geldiğini söylediler. Ben de kontrol edeyim diye arkadaşı yanıma çağırdım. Yanıma geldiği gibi baktım bunun altın olmadığına karar verdim. Arkadaş elinden tutup hasırı çekmeye başladı o sırada kaçmaya başladı. İleride sağ olsun yakaladık. Motosikletle sağ olsun yan komşu kovaladı, yakaladık. İki aydan beri bu tarz olaylar başımıza geliyor” dedi.

Uçan tekme atan motosikletli kurye Fırat Özalan, “Tam paketten geldiğim sırada ağabeyler direk bağırmaya başladı. Motorla direk önünü kesmem sonucu zaten adam üstüme doğru koşuyordu. Ben de mecburen bir şey yapmak zorundaydım. Yani baktım kimse yaklaşmayınca mecburen direkt önünü kestim. Tekme attım. Baktım yine kaçmaya çalışınca mecburen bu sefer üstüne saldırmak zorunda kaldım” şeklinde koştu.

Yorumlar (3)
yorumcu 3 hafta önce
Helal olsun.İste bu davranis cok kiymetli.Hirsizin Uzerinde silah vardir demeden aman banane ben isime bakayim demeden olaya mudahale etmis.Cesaretini tebrik ediyorum.Calmamak cirpmamak ,durust olmak takdir gerektirmez cunku insanligin geregidir ama baskasi icin canini ortaya koymak takdiri hak ediyor.Cogu zaman belinde SİLAH tadiyan POLİSLERİMİZDEN boyle davranislar goremiyoruz.Umarim Kuyumcu bu gencin bi parca yuzunu guldurmustur..
yakun 3 hafta önce
Motorlu kuryecilerin hırsız yakalamak gibi bir görevleri de var mıdır? Adam resmen suç işledi.
Hakan genç 3 hafta önce
Hayır doğru yapmış lakin motora binip yola çıkarken kamyonun altında kalıyormuş az daha. Kamyon sürücüsünede yazık korkmuştur adam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@