banner556

İş aramak için otogara gitti hayatı karardı

İş aramak için 15 Temmuz Demokrasi Otogarına giden 18 yaşındaki genç kız, yardımcı olacağını söyleyen bir şahsın tuzağına düştü. Kızı kandırıp kaldığı metruk boş odaya götüren şahıs, kıza burada zorla uyuşturucu içirdi ve cinsel istismarda bulundu. Mağdur kız olaydan 1 gün sonra polisler tarafından yarı çıplak halde yerde bulundu.

İstanbul 08.01.2021, 08:58
İş aramak için otogara gitti hayatı karardı

Olay, 16 Kasım tarihinde İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarında meydana geldi. Otobüs firmalarında çalışmak için iş arayan 18 yaşındaki E.K., otogarda yaşantısını sürdüren 30 yaşındaki Sedat S. ile karşılaştı. Genç kıza yardımcı olacağını söyleyen Sedat S., E.K.'yi otogarda kalmakta olduğu A2 kule 3. kattaki metruk boş bir odaya götürdü.

ZORLA UYUŞTURUCU KULLANDIRIP, CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU
İddialara göre Sedat S., odada uyuşturucu madde kullandı ve ardından genç kıza da zorla uyuşturucu madde kullandırdı. Uyuşturucunun etkisinde olan küçük kız burada cinsel istismara maruz kaldı.

ERTESİ GÜN YARI ÇIPLAK YERDE BULUNDU
Baygınlık geçiren E.K., ertesi gün otogarda yapılan denetimler sırasında bulundu. Yarı çıplak olarak yerde olan E.K. üzerine battaniye örtülerek götürüldü. Odadaki uyuşturucu maddeler de ele geçirilirken, hastanede tedavi altına alınan genç kız kendisine uyuşturucu içirip zorla birlikte olduğunu öne sürdüğü Sedat S.'den şikayet oldu. Sedat S. ise ilk ifadesinde suçlamayı kabul etmedi.

SAVCILIK İDDİANAME DÜZENLEDİ
Savcılık yürütülen soruşturma sonunda, adli kontrol ile serbest bırakılan Sedat S. hakkında iddianame düzenledi. Hazırlanan iddianamede, genç kıza uyuşturucu madde kullandırarak beden ve ruh bakımından kendisini savunmayacak durumda olduğu sırada kendisiyle zorla cinsel istismarda bulunduğu, yine uyuşturucu madde etkisinde olan E.K.'nin olay yerinden ayrılma ve kendisine engel olma hürriyetine engel olarak üzerine atılı suçları işlediği anlatıldı.

25 YIL HAPSİ İSTENİYOR
25 yıla kadar hapsi istenen genç adam, ilerleyen günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

Sabah

Yorumlar (2)
murat 2 hafta önce
önce kızın rızası olduğu savı ortaya atılır, sonra sanığın daha önce suç işlememiş olması hafifletici sebep sayılır, bir de takım elbiseyi giyip hakim karşısına çıkınca iyi hal indirimini de kapar... sonuç olarak; bırak 25 yıl hapis cezası almayı üstüne adama borçlu çıkar mahkeme ! işte adalet sistemi bundan ibaret !
o yüzden kimse bu adamın ceza alacağını sanmasın !
serkan 2 hafta önce
Ne 25 yılı böylelerini asın, infaz edin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@