banner556

İmamoğlu: "İstanbul’la inatlaşmayı marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum”

Ekrem İmamoğlu TBM cihazının yer altına indirilme törenine katıldı.

İstanbul 25.02.2021, 14:29 25.02.2021, 14:36
İmamoğlu: "İstanbul’la inatlaşmayı marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ’nin Ataköy’de başlattığı atık su tüneli inşaatını gerçekleştirecek TBM cihazının yer altına indirilme törenine katıldı.

Törende İmamoğlu’na; Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve İBB Sözcüsü Murat Ongun eşlik etti. Törende ilk konuşmayı yapan İSKİ Genel Müdürü Raif Mermutlu, yaklaşık 1,5 yıllık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalar ve hizmetlerden örnekler verdi. Şehrin 36 farklı noktasında kronik su baskını sorununu yaşayan bölgelerdeki problemleri çözdüklerini belirten Mermutlu, Marmara Denizi ve İstanbul Boğazı’na 72 farklı noktadan atık su girişine son verdiklerini aktardı. 

MERMUTLU: “TÜNEL, 2022’DE TAMAMLANACAK”

“450 kilometre atık su ve 105 kilometre yağmur suyu hattı inşa ettik” diyen Mermutlu, 22 km dere ıslahı gerçekleştirdikleri bilgisini paylaştı. Yapımı devam eden ve önümüzdeki dönemde hayata geçecek projelerden örnekler veren Mermutlu, “Bugün burada TBM kazısını başlatacağımız Ataköy atık su tünelimiz, toplam 9 kilometre uzunluğunda olacak ve 4,5 metre dış çapı ile Küçükçekmece Gölü’ nün doğu yakasında kalan Başakşehir, Küçükçekmece ve Bakırköy İlçelerinin atık sularını alarak, hemen yanımızda bulunan ve 2. etabı geçtiğimiz Kasım ayında Sayın Başkanımız tarafından hizmete alınan Ataköy Atık Su İleri Biyolojik Arıtma Tesisimize ulaştıracak. Tamamen yer altından, kazısız olarak gerçekleştirilecek olan tünelimizin inşaatı, İstanbul’un günlük yaşantısına da hiçbir olumsuzluk oluşturmayacak. Yaklaşık 180 milyon TL’ye mal olacak olan tünelimizi 2022 yılı sonunda tamamlayarak hizmete almayı hedefliyoruz” dedi. 

İmamoğlu: "İstanbul’la inatlaşmayı marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum”

İMAMOĞLU: “BATAKLIK GÖRMEK İSTEYENLER GEÇMİŞE BAKSIN”

Mermutlu’nun ardından konuşan İmamoğlu, kentin sorunlarına çözüm odaklı olarak yaklaştıklarını vurguladı. Bu kapsamda imalata alınan tünelin, 3 ilçede yaşayan milyonlarca insana hizmet vereceğini belirten İmamoğlu, tesisin Marmara Denizi’nin temizliğine önemli katkısı olacağının altını çizdi. “İstanbul, bizden önceki dönemlerde böyle bir kısım batak görüntüsü veriyordu” diyen İmamoğlu, “Hatta bir kısım baskın görüntüleri ile İstanbul’a hiç yakışmayan görüntü içine alıyor ve bunu vatandaşlarımıza ne yazık ki yaşatıyordu. Birilerinin hafızasında öyle kalmış olacak ki, hala bu noktaların batak şekliyle görüldüğünü düşünüyor ve bunu dile getiriyor. Halbuki gezmelerini öneririm. 40'a kadar yakın noktada, bu kronik sorunları giderdik. 40'a yakın noktada çalışmalarımız devam ediyor. Aslında bahsedilen o su baskını, batak görüntüsü olan birçok yerin, geçmiş dönemden de birçok ihmal edilmiş yatırımın akılla, bilimle, araştırmayla insanların ihtiyaçlarını algılayarak, onların neyi istediğini hangi sorunların çözülmesi gerektiğini hissederek çözüme kavuşturuyorlar; inatla hareket etmiyorlar” ifadelerini kullandı. 

“İNATLA YAPILAN HİZMETİN MİLLETİN YARARINA OLMA ŞANSI YOKTUR”

Hizmetin inatla yapılamayacağını vurgulayan İmamoğlu, “İnatla yapılan hizmetin de milletin yararına olma şansı yoktur. Bu anlamda, İstanbul'da İSKİ’nin yaptığı bu dönemdeki yatırımlar gerçekten önemsiyorum. Zira yerinde görüldüğünde çok daha kıymetli işlerin yapıldığını da hissedileceğini, bütün yetkililere duyuruyorum. Buyursunlar, gelsinler. Sadece İSKİ bünyesinde bile ne kadar insan odaklı bir süreç yönettiğimiz de onlara zevkle gösterelim, anlatalım. İstanbul, değerli bir şehir, kadim bir kent. Her hizmet kıymetli; yeter ki siz İstanbul'u hissedin, İstanbul ile beraber hareket edin. Onların aklına hürmet edin. Onların düşüncelerini ve ihtiyaçlarını tespit edin. Size İstanbul'un bu anlamda geri dönüşü de aynı oranda samimi ve kuvvetli olacaktır. İstanbul'a dair önemli bir karakter bizim için; İstanbul'a asla ihanet ettirmemek. Zira İstanbul’a ihanet edenlere vatandaşımızın cevabını geçmiş seçimde hep beraber gördük, yaşadık. Bu saatten sonra elbette biz de İstanbul'a asla ihanet etmeyeceğiz ve asla ihanet edilmesine de imkan tanımayacağız, fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu. 

İmamoğlu: "İstanbul’la inatlaşmayı marifet görenlere 23 Haziran’ı hatırlatıyorum”

“GÜNDEM DEĞİŞTİRME ÇABALARINA ALET OLMAYACAĞIM”

İmamoğlu, beraberindeki Kerimoğlu, Çebi ve Mermutlu ile birlikte butonlara basarak, TBM cihazını yer altına indirdi. Gazeteciler, bu sırada İmamoğlu’na, “Dün, İstanbul’da kalabalık bir kongre vardı. O kongrede Cumhurbaşkanı’nın size yönelik sözleri de vardı. Önce Kanal İstanbul’a değindi. “İnadına Kanal İstanbul’u yapacağız” açıklamasını nasıl değerlendireceksiniz” sorusunu yöneltti. İmamoğlu, bu soruya şu yanıtı verdi: 

HENÜZ MİLLETİN VİCDANINDA CEVABI VERİLMEDİ

“Gündem değiştirme çabası. İnadına diye bir şey olmaz. Şu anda belki birileri unuttu ama bizim unutmamızın mümkün olmayacağı bir acı var ortada. Üstünden daha 4-5 gün geçti. Gara’da şehitlerimiz oldu. 6-7 yıl, PKK terör örgütünün elinde tutulan polisimiz, askerimiz şehit edildi. Ben, bütün aileleri tek tek aradım. Hepsiyle görüştüm. Birebir ziyaret ettiğim aileler de oldu. Öncelikle Allah’tan rahmet diliyorum. Acıları çok büyük. Birilerinin müjde açıklamasının, daha sonra, ‘Niçin başarısız olduk’ açıklamasına döndüğünün henüz milletin vicdanında cevabı verilmedi. Böylesi acı bir olayı unutturmak, başka gündemlerle süreci alabora etme çabası bu. Kesinlikle ve kesinlikle, insanların bugünlerde yaşadığı o acının dışında bir gündeme taşıma çabası. Ben, buna alet olmayacağım. İstanbul’da; kanalmış, vesaireymiş başka gündemler yaratmak… Halbuki bugün, şehitlerimizin acısı var. Daha başka gündemler de var; yoksulluk var, işsizlik var. Türkiye tarihinde ilk defa insanlar ekmek kuyruğuna giriyor. Pandemiyle mücadele var. İnsanlar, can mücadelesi veriyor. Bunlar varken, beni açıkçası tıka basa dolu kongre salonlarında söylenenler, bu şekilde gündem dışı akılla söylenenler ilgilendirmiyor.” 

“İSTANBUL’LA İNATLAŞMAYI MARİFET GÖRENLERE 23 HAZİRAN’I HATIRLATIYORUM”

İmamoğlu, gazetecilerin, “Cumhurbaşkanı’nın size yönelik, ‘Fantezi peşinde, bizse dertliyiz’ şeklinde sözleri oldu” hatırlatmasını ise, “Tatilmiş, şuymuş, buymuş gibi… Neredeyse 2 yıl geçmiş bu gündemin üzerinden, hala bunların konuşuluyor olması üzücü. Ama şaşırmıyorum. Siz de biliyorsunuz ki, 4,5 yıl önceki, 5 yıl önceki konuşmaları birebir tekrar eden bir anlayıştan başka bir şey beklemem zaten. Aynı metinle, aynı dille konuşma yapılan anlayıştan başka bir şey beklemiyorum. İstanbul’un gündemi başka. İstanbul’la inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere, ben, 23 Haziran’ı hatırlatıyorum. İstanbul’la inatlaşılmaz. ‘İlla inatlaşacağım’ diyenlere de açıkçası ben, ‘İstanbul, burada’ diyorum. Ama unutulmasın, İstanbul, bir şeyi kanıtlamıştır; İstanbul, 1’den büyüktür. Nokta” şeklinde yanıtladı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (42)
davut 2 ay önce
Ekrem Başkan adamdır, toprağımızdır. Ekonomik sorunlar, Gara operasyonunda şehit edilen askerlerimiz dururken yine konu Kanal İstabul'a gelmiş. Hani fabrikalar nerede? Başkanlık sistemiyle uçuyorduk ne oldu?
Garip38 2 ay önce
Adamdır Davut doğru,ibb başkanılığını kazandığında meydan konuşmasında oy veren vermeyen bütün siyasi parti ve seçmenlerine tşk etti Amaaaaa!!Tek parti var ki ismini söyleyip ona üstüne basa basa Tşk etti (hdp) ulan hiçmi adam görmedik muhalif Davut
Hamburg 2 ay önce
Değerli Davut kardeşim bırak böylesi cahiller le uğraşmaya değmez
Davut 2 ay önce
Deli kardeş hnagi dediğime katılmıyorsun?
Deliveli 2 ay önce
Kadrolu DAVUT klavye başında,ahkam kesiyo....cahilce
desteptul.... 2 ay önce
Sayin baskan ,
bu iktidar gozunu karatmis , yandasa ve araba yer , onlarada para lazim .
128 milyar dolari yediler yetmedi .
butun ulkenin varliklarini yediler doymadilar .
Davut'a 2 ay önce
Davut IBB yapmadigi icin ulastirma bakanligi yapiyor. PARA YOK. Cunku bu halkin pkk ya aktarilacak parasi yok. IBB ye borclanma yetkisi vermiyor ibb meclisi ak parti ve mhp nin oylariyla. Ekremin eli kolu bagli.
Davut 2 ay önce
İşinize gelince ulaştırma bakanlığı yapıyor, işinize gelmeyince Ekrem Başkan yapamıyor. La bi karar verin :) Güneş balçıkla sıvanmaz. Hemşehrimiz geliyor, o gelirse Tren de gelecek, istihdam da.
Dalkabuk 2 ay önce
Davut metro insaatlarini ulastirma bakanligi yapiyor. 2 yasina kadar anneye ucretsiz ulasim var o da 150 kontor. Yani 150 kontoru gecince oduyorsun ki 2 yasinda cocugu olan kac anne otobusle disari cikar. Hepsi aldatmaca. Bunlari ancak Daldavutlar yer.
Davut 2 ay önce
Güneş balçıkla sıvanmaz. Tüm metro inşaatları başladı, halk ekmek var, fakirlere süt dağıtılıyor, 5 yaşına kadar çocuklu anneler her araca bedava biniyor. Ben şunların 1 tanesini akpli belediyede göremedim. Herkes istediğini söylesin, Ekrem Başkan geliyor
Kemal 2 ay önce
İmamoğlu Başkanım, derdiniz Türkiye. Sizi seviyoruz. Derdi rant, derdi zenginleşmek olanların gerçek yüzünü gördü halk
Serkan 2 ay önce
Sen istanbulu hele bir yönetmesini bilde konuş.istanbul ne zaman ćöplük içindeydi araştır bak!chp istanbulu ne kadar ilerletmiş ona bak! Sen ne söylersen söyle boş konuşmak hoßuna gidiyor chp nin istediği tam adamsin ama fazlada ötme vakitsiz horozun kafası kesilir dikkat et chpden dışlamasınlar seni...Milleti çok düşûnüyorsan yapılanlara saygı duyarsın ama nerdeee...
Hakan 2 ay önce
Yalnız ak parti öyle güzel organize olup yorum yapıyor ki tek elden çıkmış gibi. Vatandaş bunu yemiyor yalnız trol kardeşler. Ekrem Başkan'ın adil ve namuslu başkanlığına hazır olun :)
Gümüşhane 29 2 ay önce
Dik duruş Trabzon ne ara hortumcu akp li olmuş,hayret
61 Trabzon 2 ay önce
Biz İmamoğlunu Seviyoruz,sevmeyenler derdine yansın
BenDeniz 2 ay önce
Serkan efendi İstanbul Recep tayyip Erdoğan’ın babasının malı değil.istanbul gibi bir şehir inadına kararlılara araplara peşkeş çekileme. Ekrem İmamoğlu nereden biliyorsun İstanbul’u iyi yönetemediğini İstanbul’da mı yaşıyorsun yaşıyorsan da o zaman gözlerini kapatmışsın! En azından İstanbul’un gelirlerini bir kaç kişiye hortumlatmıyor Ekrem İmamoğlu, tayyip erdoğan halktan kopmuş son kozlarını oynuyor kendi dediğine kendisi de inanmıyor artık. Rize bizi ne zaman yenmiş biz Trabzonsporuz anladın mı.
borabay 2 ay önce
hayatında bir kez olsun yalan konuşmayan birinin hayatının hergünü defalarca yalan konuşan birine cevap vermemesi gerekir. Sen ileri bak Ekrem başkan. Herşey Çok Güzel olacak..
Sersali 2 ay önce
Ekrem hayatinda yalan söylemrmis öylemi ?
Civanım 2 ay önce
Kes senkimsinde konuşuyorsun kukla
selim 2 ay önce
Sen konuşma işini yap işini gördük kar yağdığı zaman seni işin gücün birilerine laf yetiştirmek ağa babaların böyle konuşmanı mı istiyor icraat sıfır bol bol boş konuşma
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
parçalı bulutlu
banner547
banner520
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 33 66
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 32 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 30 58
4. Altay 30 54
5. İstanbulspor 30 54
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Tuzlaspor 31 47
9. Ümraniye 30 44
10. Bursaspor 30 43
11. Bandırmaspor 30 39
12. Boluspor 30 35
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 30 34
15. Menemenspor 30 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 30 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 31 63
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 31 52
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 31 45
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 31 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 30 67
2. Real Madrid 30 66
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Real Sociedad 31 47
6. Real Betis 30 47
7. Villarreal 30 46
8. Granada 30 39
9. Levante 30 38
10. Athletic Bilbao 30 37
11. Celta de Vigo 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 30 35
14. Valencia 30 34
15. Getafe 30 30
16. Huesca 30 27
17. Real Valladolid 30 27
18. Elche 31 26
19. Deportivo Alaves 30 24
20. Eibar 30 23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@