7m


7m

hyundai

Vatandaşı üzecek haber! Zam geliyor

Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 14'üncü Sektör Değerlendirme Toplantısı öncesinde elektrik dağıtım şirketlerinin patron ve yöneticileri, elektriğe yüzde 50 oranında bir zam talebinde bulundu.

Gündem 20.06.2022, 19:20 20.06.2022, 19:25
Vatandaşı üzecek haber! Zam geliyor

Elektrik fiyatlarına bir zam daha geliyor. Elektrik dağıtım şirketlerinin yöneticileri ve Enerji Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez geçtiğimiz günlerde bir araya gelmişti. Yöneticiler, Bakan Dönmez'den yüzde 50 zam talebinde bulundu. Son gelişmelerle birlikle 1 Temmuz'dan itibaren elektrik fiyatlarında en az yüzde 30 zam yapılması konusunda anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Ankara'da geçen Perşembe günü düzenlenen Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) 14'üncü Sektör Değerlendirme Toplantısı öncesinde elektrik dağıtım şirketlerinin patron ve yöneticileri, Enerji Tabii Kaynaklar Fatih Dönmez ile kahvaltıda bir araya gelmişti. Toplantıda şirketlerin yetkilileri kur farkı ve uluslararası piyasalarda artan enerji maliyetlerini gerekçe göstererek elektrik satış bedelleri için yüzde 50 oranında bir zam talebinde bulundu.

YÜZDE 30'DA ANLAŞMA SAĞLANDI

Yapılan değerlendirmeler sonrasında 1 Temmuz'dan geçerli olmak üzere en az yüzde 30 zam yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Toplantıda alınan karar uyarınca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) 1 Temmuz'da yüzde 30'luk zam kararını alması bekleniyor.

SON ZAM 1 HAZİRAN'DA YAPILMIŞTI

Elektrikte son zam, üç aylık tarife dönemi olmamasına karşın 1 Haziran'da mesken aboneleri için yüzde 15, sanayi ve ticarethane aboneleri için yüzde 25 oranında yapılmıştı. Son zamla birlikte yılbaşından bu yapılan zamların oranı birinci kademe için yüzde 58'i, ikinci kademe için yüzde 137'yi buldu.

Şu anda birinci kademede üst sınır olan 230 kWh'lık kullanımda fatura bedeli 332 TL'yi buluyor. Yüzde 30 zam gelmesi halinde bu fatura 430 TL'yi aşacak. İkinci kademede ise alt sınır olan 475 TL'lik fatura bedeli 760 TL'ye çıkacak.


Yorumlar (15)
nuri 2 hafta önce
Ülkenin içinden geçtiler. Trabzon AKPye %70 oy vererek tüm ülkenin kaderiyle oynadı. Ah memleketim ahhhhhhh
Besikdüzlü 2 hafta önce
simdi secim olsun akp nin %75 oyu var malesef Trabzon da
kemal 2 hafta önce
BAŞKA PARTİ GELSE ÇEBİNDEN Mİ ÖDEME YAPICAK
Hasan Usta 2 hafta önce
evet katılıyorum ülkeyi Trabzon yok etti ben bir Trabzonlu olarak üzülüyorum her zaman derim yandaşlık bu ülkeyi yok edecek artık uyanın kitap okuyun beyniniz biraz jimnastik yapsın bu gidişattan nasıl bir zihniyet ve düşünce memnun olabilir bu işin içinde bir iş var bakalım ne olacak
Hüseyin 2 hafta önce
Allah hepinizi bildiği gibi yapsın
Fuat kaplan 2 hafta önce
Lanet olsun sizin gibi insanlara
Serkan 2 hafta önce
Yeter be kardeşim yeter ya bıçak kemiğe dayandı sabır bırakmadınız yaşayamıyoruz artık bunaldık bittik soyuluyoruz kimse tepki göstermiyor nasıl bir ülkeyiz, Yönetemiyorsunuz artık erken seçime gidin ülke iyice batağa gidiyor. Buradan tüm vatandaşlara (Akp lisi Chplisi vs.) sesleniyorum haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır sözüyle susmayın sağı solu bırakın tek yumruk olalım futbol takımı değil bu VAllahi billahi yaşayamıyorum. Ölelim mi artık ne yapalım yeter ya
Eren 2 hafta önce
% 50 zam nedir yaaa gözünüz doysunnnnnnnnn !!!! Doyuramadık gitti Şu tedaş ı ! Devlet kendi bünyesine alsın Elektrik kurumlarını artık !
nuri 2 hafta önce
sattılar bizi Erenim. Sen yanlış taraftan medet umuyorsun
Hacı 2 hafta önce
Al size özelleştirme yandaşın parasına para katması birbirleriyle ortaklarmı acaba nasıl eğleniyormusunuz.
mehmet ali pehlivan 2 hafta önce
aman sizgec kaldınız yağdırın
şefik tural 2 hafta önce
yuzte yüz zam yapsınlar belki koyunlar uyanır hala yüzte kırkbeş testek cileri var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@