Trabzonlular'dan, CHP'li vekile suç duyurusu

Trabzon Dernekleri Federasyonu üyelerinden, CHP’li Aygün hakkında suç duyurusu.

Trabzonlular'dan, CHP'li vekile suç duyurusu
banner432

Trabzon Dernekleri Federasyonu üyeleri, CHP milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Savcılığa dilekçe sunan dernek üyeleri Aygün, hakkında ‘Halkın bir kesimini alenen aşağılama’ suçundan dava açılmasını istedi. 

Trabzon Dernekleri Federasyonu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün hakkında suç duyurusunda bulundu. Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına gelen dernek üyeleri savcılığa suç duyurusu dilekçelerini sunduktan sonra basın açıklaması yaptı. 

Adliye önünde toplanan kalabalık adına açıklama yapan Trabzon Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı İsmail Şatıroğlu, Aygün’e tepki gösterdi. 

Aygün'ün haddini aşarak Trabzonlulara hakaret ettiğini savunan Şatıroğlu, "Bu kişi halkın bir kesimini sosyal, sınıf, ırk, dil, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama suçunu işlemiştir. Bu kişi tarihi gerçekleri saptırmak suretiyle de, tarihe karşı suç işlemiştir. Trabzonlular, tarihi süreçler içerisinde her zaman devletinin, milletinin yanında yer almışlardır. Bu kişi yaptığı densizlik ve had bilmezlik nedeniyle kanunlara karşı hesap verecektir. Bu şahıs derhal milletvekilliğinden istifa etmelidir” dedi. 

Aygün hakkında ‘Halkın bir kesimini alenen aşağılama’ suçundan dava açılması için suç duyurusunda bulunulduğu aktarılan açıklamanın ardından adliye önünde toplanan grup buradan ayrıldı. 

Trabzonlular'dan, CHP'li vekile suç duyurusu


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trabzonlu Hayati dayı
Trabzonlu Hayati dayı - 9 ay Önce

Bir Suç duyurusuda Vatan haini Fesli Kadiri ziyaret eden Diyanet başkanına yapında sizin ciddiye alalım

Soğuksu Trabzon
Soğuksu Trabzon - 9 ay Önce

Hadin ordan.sizi gidi sizi.Suç duyurusı Diyanet işleri başkanına yapılmalı

İbrahim
İbrahim - 9 ay Önce

Aynı hassasiyeti FESLİ hakkındada bekliyoruz..

rasim koçyiğit
rasim koçyiğit - 9 ay Önce

Aynı konuşmayı bir AKP li milletveki,li yapsaydı,aynı tepkiyi aynı insanlardan alırmıydı.

tolga bölükbaşı
tolga bölükbaşı - 9 ay Önce

Keşke yunan galip gelseydi de vekil bunları demeseydi mi diyelim???

Trabzonlu
Trabzonlu - 9 ay Önce

geç bile kaldılar ama iyi yaptılar. Trabzon'un tüm STK bu tür durumlarda birlik olup şehre saldıranlara karşı güç gösterisi yapmalı.
Ayrıca CHP Trabzon il teşkilatı hala sessizliğini koruyarak yanlış yapıyor. vatandaş her şeyin farkında beyler

HZ.ÖMERİN KILICI
HZ.ÖMERİN KILICI - 9 ay Önce

TAYYİP ERDOĞAN VE DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ATATÜRKE HAKARET EDEN MISIRLIOĞLUNU ZİYARET EDEREK HÜRMETLERİNİ SUNDULAR.PEKİ BU İNSANLARI NİYE MAHKEMEYE VERMİYORSUNUZ.ATATÜRK BU KADAR DEĞERSİZ İNSANMIYDI.EĞER ÖYLE DİYORSANIZ TOPUNUZ DEĞERSİZ İNSANLARSINIZ.

banner204

banner443

banner393