Trabzonlu hocadan Cübbeli Ahmet'e gönderme: Verdin mi tripleks villanın zekatını

Prof. Dr. Mehmet Okuyan, kendisini hedef gösteren Cübbeli Ahmet'e böyle yanıt verdi

banner432

TV8’de yayınlanan Emre Dorman ile Aklımdaki sorular programında  Trazonlu Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın konuşması gündeme oturdu.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nun “(Mehmet) Okuyan gibiler Kur’an’ı yanlış mânâlandırdıkları için Resûlullâh Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem’den beddua almışlardır” diyerek hedef aldığı Prof. Dr. Mehmet Okuyan TV8’de “Verdin mi tripleks villanın zekatını” diyerek yaptığı konuşma dikkat çekti.

Okuyan o konuşmasında şu ifadeleri kullanıyor:

“Hocanın oturduğu eve bak bindiği arabaya bak beni ilgilendirmez bir tarafa. Ama diğer tarafı beni ilgilendiriyor. Gidip millete saatlerce ‘israf etmeyin’ de fakir peygamberi anlat fakir sahabeyi anlat ondan sonra kendin sırça köşklerde yaşa bu iki yüzlülük ama. Sonra ‘toplum niye dönüşmüyor’ niye dönüşsün beyim. Sen Ramazanı kazanç aracı yapıyorsun. Hani dağıtacaktın. Biz neredeyse ödemelerimizin şişkin olanlarını Ramazan’a ayırıyoruz. Ramazan da ruhuna gelecekti bedenine değil beyim sen de verecektin. Samimi olacak. Evden, arsadan, binadan zekat yok. Zekat gelirden gelirmiş hayır efendim. Zekat maldan gelir. Neymiş mal taşınmaz görürsün Ali İmran suresinde ne diyor Allah-u Teala.”

Odatv

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2019, 10:11

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan
hakan - 5 ay Önce

Bu ülkede sorgulayan, düşünen kişiler hala Müslümansa bunda sn Okuyan'nın da büyük katkıları vardır. Allah razı olsun. Cüppeli soytarılar da tez zamanda layigini bulsun

marjinall7
marjinall7 - 5 ay Önce

"Allah, ete kemiğe büründü, Mahmuud diye göründü" diyebilen şirk dininin şeyhu'l şeytanını ciddiye aşıp cevap vermeye değmez. Beyinsizler de akletmeye başlasalar, yanmaz, azap geçirmez kefen de satamayacak, nalin-i şerif satamayacak, millete sümük-ü şerif yediremeyecek.

Taka61
Taka61 - 5 ay Önce

Mehmet hoca gibi Kur'anı kendine göre degil ne mana kapsadığını anlatan hocaya deger veriyor

Yunus
Yunus - 5 ay Önce

Cüppeli de örnek müslüman görüntüsü var mı bir bakın. İsraf ve bolluk içinde bir hayat yaşıyor.

Alpnoyan Selenga
Alpnoyan Selenga - 5 ay Önce

2003 yılında gördüğüm riya, ifrat ve tefrit olaylarından dolayı islamı terkettim Ama bu hemşerimle gurur duydum zaten izliyordum Trabzonlu olduğunu duyunca neden bu kadar mert olduğunu anladım. Eski Trabzon insanlığını hatırlattığı için şükran duyuyorum. Sağolsun. Müslüman kardeşlerime de bir not Tanrı ile aranıza kimsenin girmesine izin vermeyin. Saygılar.

Huseyın dincer
Huseyın dincer @Alpnoyan Selenga - 5 ay Önce

Sız ıslamı terk ederseniz Allah bir sey kaybetmez seytanı sevindirir kendınızı atese teslim etmiş olursunuz sızın söylemınız nefsınızın haykırışıdır nefsınızın ısyanıdır yanı siz şimdi dinsiz oldunuzda Allahtan kurtuldunuzmu hesaptan kurtuldunuzmu ama bir nefsi rahatlık gelmiş olabilr lakin sonrası acı goz yası ve ateş siz başkalarına degil ibadetlerınızı yapıp tabıkıde ıslamı ogrenip yasamaya bakacaksınız

bordo mavi
bordo mavi - 5 ay Önce

sana hesap mı verecek açık açık beyan mı etmesi gerekiyor adam kazanmış almış seni ne ilgilendirir. işde bu nefisleriniz yüzünden islam zarar görüyor

Amma meraklısı varmış
Amma meraklısı varmış @bordo mavi - 5 ay Önce

Arkadaş bu cehennemde yanmaz kefen satan cübbeli şarlatanının ne çok hayranı varmış yahu cübbeli ve türevleri içinde bir tabe Allah için vaaz veren kendini islama adayan var mı ? Hepsi lüks ithal arabalara biniyor hepsi lüks villalarda yaşıyor bu nasıl oluyor ? Kimsenin parasında servetinde gözümüz yok ama islamı kirli emellerinşze alet etmeyin

Musti
Musti @bordo mavi - 5 ay Önce

Insana malinin zekatini ver, fakirleri doyur onlarin yaninda ol
diyenler yüzünden islam bu hale geldi ama Allahi trafoya benzetenler yüzünden degil.

Ahmet
Ahmet @bordo mavi - 5 ay Önce

Aynı cemaattensin heralde. Seninde var bişeler anlaşılan.

marjinall7
marjinall7 @bordo mavi - 5 ay Önce

Efendi! Mehmet Okuyan bir ilkesizlikten bahsediyor : Müritlerine, bir lokma bir hırka diyip, kendisi şatafat içinde yaşama ilkesizliğinden...Anlıyor musun?

Gurbetci
Gurbetci - 5 ay Önce

Islami milletten degil, kendimiz arastiralim lütfen. arastirdiginiz zaman göreceksinizki okuyan gibileri islami yanlis anlatmaktadir.

...
... @Gurbetci - 5 ay Önce

Doğruyu anlatan kim cübbeli mi ?

eslemoğlu
eslemoğlu - 5 ay Önce

Adam cübbeli Ahmet hocaya cevap vereceğim diye zırvalıyor.Maksadı ne anlamak mümkün değil.

...
... @eslemoğlu - 5 ay Önce

Aç oku yorumla öğren neyin ne olduğunu görürsün. Gerçi savunduğun cübbeli okumaya karşı ama sen yine de bi dene


banner472

banner441