Tam bir facia! Sahte içkiden 13 ölü

İzmir'de sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastanelere başvuran 18 kişiden altısı yaşamını yitirdi. Kırıkkale'de ise sahte içki nedeniyle 7 kişi hayatını kaydetti, 1 kişi yoğun bakımda.

Gündem 10.10.2020, 12:24
Tam bir facia! Sahte içkiden 13 ölü

Kırıkkale ve İzmir'de çok sayıda kişi sahte içkiden zehirlendi.

Dün İzmir'de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle başvurdukları Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Mustafa Maya, Aydın Göksoy ve Hasan Çetinesen ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Adem Güneş kurtarılamadı.

Hayatını kaybedenlerin cenazeleri otopsi işlemleri için İzmir Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Konak, Karabağlar, Gaziemir ve Bayraklı ilçelerinde zehirlendiklerini belirten 18 kişi hastanelere başvurmuş, 7'si yoğun bakıma alınmıştı.

 Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 5 iş yeri, 1 depo ve 1 ikamete operasyon düzenlenmiş, 10 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Kırıkkale'de son 3 günde zehirlendiklerini belirten 8 kişi hastanelere başvurdu.

Hastanede tedavi altına alınanlardan 7'si hayatını kaybetti, diğer hastanın tedavisi ise yoğun bakımda devam ediyor.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (4)
Osman K 12 ay önce
Camiye meyhaneye gazinaya herkes isteği yere gider isteyen rakı içer isteyen ayran içer. Çok Müslümanız ya rakıya her ay %500 zam yap toplanan paraları diyanete aktar..
Tahir 12 ay önce
Zıkkımın kökünü için. Allahın yasakladığı içkiyi içerseniz sonuç kaçınılmaz.
ALİ YAR 12 ay önce
İCMEYİN.ZIKKIM İÇİN
Kaptan 12 ay önce
Nekadar kötü bir ölüm.Ucuz etin yahnisi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@