7m


7m

hyundai

Soylu'dan sert cevap: "Ben İçişleri Bakanıyım ürktüm, korktum..."

Bakan Süleyman Soylu katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Gündem 03.02.2019, 14:27 03.02.2019, 15:54

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Keçiören'de bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Neşet Ertaş Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programa Bakan Soylu'nun yanı sıra, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti'nin Keçiören Belediye Başkan adayı Mustafa Altınok ve çok sayıda davetli katıldı.

Bakan Soylu "Okulların önünde uyuşturucu satıcısı buluyorsanız ayağını kırın" şeklindeki sözlerine ilişkin yaşanan tartışmalara "'Aman onları ufak ufak okşayın, sevin mi' deseydim. Çocuklarımızı zehirleyenlere, ondan sonra da onları kendilerine köle edenlere ne deseydim? 2016'da 500'e yakın kişi öldü. 2018'de rakam 940 oldu. Ben İçişleri Bakanıyım ürktüm, korktum. okulların önünde uyuşturucu satıcısı buluyorsanız ayağını kırın' dedim, kötü mü etmişim Allah'ınızı severseniz." diye konuştu.

Türkiye'yi zor durumda bırakanlara milletin her seferinde sandıkta cevap verdiğini aktaran Soylu, "Onlar bizi ne zaman seçime zorladılarsa, Türkiye ne zaman seçime gitmişse, bu millet ferasetiyle, aklıyla, cesaretiyle tarihte yaşadığı o serüvenin ne olduğunu görerek sandığa gitti ve oy verdi" dedi.

Gençlerin Türkiye'nin geleceğinde büyük rol oynadığının altını çizen Soylu, 15 Temmuz gecesi anne babalarının engel olmak istemesine rağmen sokağa çıkıp darbe girişimine 'dur' diyen gençleri örnek gösterdi.

'ÇOCUKLARIMIZI ZEHİRLEYENLERE, ONDAN SONRA DA ONLARI KENDİLERİNE KÖLE EDENLERE NE DESEYDİM'

"Okulların önünde uyuşturucu satıcısı buluyorsanız ayağını kırın" şeklindeki sözü üzerine yürütülen tartışmalara açıklık getiren Soylu, şöyle konuştu:

"Bana bazen kızarlar, 'çok sert konuşuyorsun, sözünü esirgemiyorsun' diye. Ben ne yapsaydım uyuşturucuyu okulların önünde satanlara, 'Aman onları ufak ufak okşayın, sevin mi' deseydim. Çocuklarımızı zehirleyenlere, ondan sonra da onları kendilerine köle edenlere ne deseydim? Avrupa'dan Türkiye'ye çok büyük bir sentetik uyuşturucu akını geldi. 2015 ve 2016'da 500'e yakın kişi öldü. 2016'da rakam 920'ye çıktı. Ben İçişleri Bakanıyım ürktüm, korktum. Hemen Cumhurbaşkanımıza gittim. Bir başka terör saldırısı uyuşturucuyla karşı karşıyayız. 2018'de rakam 940 oldu. Ondan sonra arkadaşlarımıza 'bunun kökünü kurutacağız ve okulların önünde uyuşturucu satıcısı buluyorsanız ayağını kırın' dedim, kötü mü etmişim Allah'ınızı severseniz."

Uyuşturucuyla mücadelede kat edilen mesafeyi açıklayan Soylu, "Bir yılda yapılan çalışmalarla bunu yüzde 50 indirme fırsatını yakaladık. Daha da indireceğiz. Daha dün İstanbul'da bin 200 kilo eroin yakaladık. Bir hafta önce Erzurum'da bin 550 kilo Cumhuriyet tarihinin en büyük rekorunu yakaladık. Bir ay önce Erzincan'da yaklaşık bin 250 kilo yakaladık. Sadece sokak satıcılarıyla uğraşmıyoruz. İzmir'de hiç uyuşturucuyla alakası olmayan bir adamı 3 ay, 4 ay izledik. Kafasına çöktük, hem elindeki malı aldık, hem de onunla işbirliği içindeki hainleri deşifre ettik, kodese gönderdik" ifadelerini kullandı. 


Yorumlar (5)
ülkemi seviyorum 3 yıl önce
Süleyman Soylu mahalle kabadayıları gibi hareket ediyor. Türkiye olarak modern bir ülke olmak zorundayız.
Kuşçu 3 yıl önce
Yorumu yapanlarında, beğenenlerin de çocukları uyuşturucuya bulaşmaz inşAllah. Her şeye ideolojik bakan gözlüklerinizi çıkarın.
Yusuf Altuntas 3 yıl önce
Hayir baskanim, o zehire Turkiye'te sokanlarin ayagini kirmak lazim. O ise bulasan cocuklar size emanet, kazanmaya calisin.
Akçaabatlı 3 yıl önce
Adam gibi adam. Tebrikler
cağdaş 3 yıl önce
Bakanım dediğinde haklısın ama sen iç işleri bakanısın böyle hukuki olmayan cümleleri kurman doğru değil..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@