Soylu'dan HDP'li vekile yanıt: Hadi oradan

TBMM Genel Kurulu'nda, HDP Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın terörle mücadeleye ilişkin "Bu devlet katliam yapıyor" sözleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti milletvekillerinin tepkisini çekti.

Gündem 14.12.2019, 18:40
Soylu'dan HDP'li vekile yanıt: Hadi oradan

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında, Çevre ve Şehircilik, Sağlık ile İçişleri Bakanlıklarının bütçelerini görüşmek üzere toplandı.

"Bu devlet katliam yapıyor"

Genel Kurul’da İçişleri Bakanlığı'nın bütçesi üzerine söz alan HDP milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın, terörle mücadeleye ilişkin "Bu devlet katliam yapıyor" sözleri tepki çekti.

"Yazıklar olsun, katliamı yapan PKK'dır"

AK Partili Salih Cora, "Türk ordusu yapmaz" derken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Yazıklar olsun, katliamı yapan PKK'dır" dedi. 

HDP'li Kaçmaz, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini hatırlatarak, "Burayı bombaladı, bombaladı, bu Meclis'i bombaladı" diyerek karşılık verdi. 

"Terör örgütüne devlet teslim olmaz"

AK Partililer de oturdukları yerden, "Onlar haindi. Teröristler bombaladı" dedi. Bakan Soylu, "Ne olacak, terör örgütüne teslim mi olacak devlet? Hadi oradan. Terör örgütüne devlet teslim olmaz" diye konuştu.

Meclis Başkanvekili Bilgiç, HDP'li Kaçmaz'dan sözlerini düzeltmesini isteyerek, "Bombalama, teröristler tarafından yapılmıştır. Bunu düzeltmenizi rica ediyorum. Sözlerinizi düzeltin" dedi.  AK Partili milletvekilleri de HDP'li Hüseyin Kaçmaz'ın, özür dilemesini istedi. Meclis Başkanvekili Bilgiç, tartışmalar nedeniyle birleşime sık sık ara vermek zorunda kaldı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
Uğur yalçın 1 ay önce
İyi. Ğüzel sayın bakan da devlet katil diyen hemde kaç kez tekrarlayan nağihan alçı ya niye bu tepki yok orda niye susuyorsun susmayı bırak onunla poz veyırsun ha hdp li deyince kız köpür nasılsa bir kesim dışında tepki olmaz sana ama nağihan alçı denen zat derdimi kör sağır dilsiz ol. Bu yüzden hiç inanmadım size inanmayada niyetim yok
Kemal 1 ay önce
HDPye hadi oradan, güzel. Ama HDPye hadi oradan diyorsun, T.C ibaresine de karşı duruyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@