7m

7m

hyundai

tamfinans

Sınır karakoluna saldırı! Yaralılar var

Gaziantep Karkamış sınırındaki karakola Suriye tarafından saldırıda 4 asker ve 1 sivil yaralandı.

Gündem 12.05.2022, 19:35
Sınır karakoluna saldırı! Yaralılar var

Gaziantep Karkamış'ta bulunan hudut karakoluna Suriye tarafından havan saldırısı düzenlendi. Saldırı sonucunda 4 asker ve 1 sivil yaralandı.

Gaziantep Karkamış ilçesine ve Köprübatı Hudut Karakoluna Suriye Ayn-El Arap bölgesinden havan saldırısı yapıldı. Karakolda bulunan 4 asker yaralanırken, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralı askerler, Gaziantep ve ilçelerindeki hastanelere kaldırılırken, hudut birlikleri tarafından angajman kuralları çerçevesinde saldırılara karşılık verildiği öğrenildi. Sınır hattındaki sıcak anların devam ettiği belirtildi.

10'U AŞKIN MERMİ İLÇEYE DÜŞTÜ

Elde edilen bilgilere göre saat 18:00 sıralarında Suriye'den gönderilen havan mermileri Gaziantep'in Karkamış ilçesine düştü. Son yarım saat içerisinde 10'u aşkın havan mermisi ilçedeki boş alanlara düşerken bir mermi ise Köprübaşı Hudut Karakolu'na isabet etti.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı tarafından saldırıya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Hain terör örgütü tarafından Gaziantep Karkamış ilçemize ve Köprübatı Hudut Karakolumuza Suriye Ayn-El Arap bölgesinden yapılan ÇNRA/ Havan saldırısı sonucunda 4 askerimiz ve 1 sivil vatandaşımız yaralanmıştır.

"MİSLİYLE KARŞILIK VERİLMEKTEDİR"

Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Ateş destek vasıtalarımızla meşru müdafaa ve cezalandırma atışları kapsamında belirlenen hedeflere misliyle karşılık verilmektedir."


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@