7m

7m

hyundai

Sessiz İstila filmini yayınlayan Hande Karacasu gözaltında

Türkiye'deki sığınmacıları ve düzensiz göçmenleri konu alan ‘Sessiz İstila’ isimli kısa filmle ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü bir açıklama yaparak 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Gündem 04.05.2022, 09:24
Sessiz İstila filmini yayınlayan Hande Karacasu gözaltında

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtildi.

SESSİZ İSTİLA FİLMİYLE İLGİLİ GÖZALTI
Çalışmalar kapsamında, Youtube'de "Sessiz İstila" başlıklı kısa filmin yayınlandığı belirlenerek video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı öne sürülen Hande Karacasu'nun Sakarya'da yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu belirlenen, "Militer Doktrin@militerdoktrin1" rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D'nin de İstanbul'da yakalandığı ifade edildi.

Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı kaydedildi.


Yorumlar (9)
komeralı 2 hafta önce
yalan değil istila altındayız
KENAN 2 hafta önce
Ozaman beğendiğin ülkeye göç et
komeralı 2 hafta önce
ne diyorsun değişik
Ahmet cevap 2 hafta önce
Ahemet a beyin sende olmasin
Trabzonsporlu 2 hafta önce
ülkeyi karıştırmak isteyen fonlanmış sahtekarlardan geçilmiyor ortalık
Serkan 2 hafta önce
Kardeşim , ülke zaten karışmış sen fark edemedin mi , iflas etmiş ülke. Ama ben dahil olmak üzere futbolla yatıp kalktığımız için fark edemiyoruz. Erkeklere Futbol , bayanları da yemek programları dizi filmlerle yumuşatıp güzelce soyuyorlar bizi :) Helal olsun ne diyeyim ; insan hak ettiği gibi yaşıyor.
Ahmet 2 hafta önce
bravo küçük beyin.
SErkan 2 hafta önce
Yalan mı , gerçekte istila yok mu? Yarın tıpkı doğuda olduğu gibi ülkemizde yeni bir Suriye devleti kurmaya kalkarsalar ne olacak ? Yada yerleştirildikleri ilde yerel nüfustan fazla olduklarında ??? Ayrıca bu nasıl suçtur. Öyle ise Ali Koç'u da göz altına alın o zaman , kendi camiasını Trabzonspor'a karşı kışkırtıyor. Halkı kin ve nefrete yöneltme suçu işliyor. Kimse göçmenlere kötü davranmak istemiyor bilakis bizler misafirperver bir toplumuz ancak , öyle insanlar sınırdan geçti ki ne oldukları belli değil insanlarımız sokaklarda rahat gezemiyor. Sosyal medyada tacize uğrayan bayan kardeşlerimiz ablalarımız var. Aşağıda hala olayı kavrayamamış ve tamamen siyasi parti taraftarı gibi yorum yapan arkadaşlar , yarın öbür gün sizin de bacınız , tanıdığınız tacize uğrarsa da aynı şekilde mi düşüneceksiniz merak ediyorum.
desteptul.... 2 hafta önce
yasim 58 .
buyuk ortadogu projesinde Turkiyenin goc ile demografisinin degistirilecegini soyluyorlardi . 2015 te akp mecliste mayinilari temizlemesi icin isaraille anlasma yapmisti . meclisten dondu . simdi o bolge yol gecen hani .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@