7m

7m

hyundai

tamfinans

Randevusuz hasta kabulü başlıyor! Randevusu olmayanlar ne zaman gidecekler?

Kamuda randevusuz hasta kabulü başlıyor.

Gündem 24.04.2022, 10:01 24.04.2022, 10:23
Randevusuz hasta kabulü başlıyor! Randevusu olmayanlar ne zaman gidecekler?

Kamu hastanelerinde 5 dakikada bir randevu sistemi ve son dönemde randevu bulma zorluğu konuşulurken artık randevusuz hasta kabulünün mümkün olduğu açıklandı. Resmi yazı yaklaşık bir ay önce hastanelere gönderildi. Birçok doktora göre uygulama hastalarla doktorları karşı karşıya getirecek.

Kamu hastanelerinde randevusuz hasta kabulü başladı. Prof. Dr. Özgür Yiğit yaptığı açıklamada  "MHRS'den randevu almak bazen zorlaşabiliyor. Covid döneminde randevusuz muayeneye ara verildi. Vatandaşlarımız randevu almadan da gelebilir. Belli saatleri boş bırakarak randevusuz gelen hastalarımızın o aralarda muayene olması mümkün. Randevusuz gelen hastamız bir müddet beklemeli." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Selim Köroğlu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Covid tedbirleri sebebiyle randevu ile yapılan hasta muayene işlemleri sağlık bakanlığının geçen ay yayımlanan yazısı ile randevulu/randevusuz olarak yeniden düzenlenmiştir. Artık randevu almakta zorlanan vatandaşlarımız randevusuz olarakta muayene olabileceklerdir." dedi.


Yorumlar (2)
Muhammet 3 hafta önce
2 dk da bir muayene olsun herkes randevu alabilsin. Soyle bir gir cik yapilsin nasil olur ? Memnun olurlar mi saray efendileri
Mustafa 3 hafta önce
Gitsinler derken sonucunu hiç umursamadıki. Nasılsa kendinin 100 lerce doktoru var. Randevusuz hastaneye gitmek doktorla gıcık gitmek demektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@