Profesörün Elazığ depremiyle ilgili paylaşımı olay yarattı!

Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Bedri Gencer'in Elazığ depreminin ardından yaptığı paylaşım olay yarattı. Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, afetleri çocuk evliliklerinin yasaklanmasına bağladı.

Profesörün Elazığ depremiyle ilgili paylaşımı olay yarattı!

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde görevli Prof. Dr. Bedri Gencer, geçtiğimiz hafta cuma akşamı meydana gelen Elazığ depreminin ertesi günü sosyal medya hesabı üzerinden tartışmalara yol açan bir paylaşım yaptı.

Gencer'in Twitter'dan yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, ebola virüsü… Avustralya, Çin gayretullaha dokundu azap geldi. Maazallah, biz de zinayı, livatayı yasallaştırarak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” ifadelerini kullandı.

Gencer, gelen tepkilerin ardından paylaşımını kaldırdı.


PAYLAŞIMI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Gencer, tartışmaların ardından kaldırdığı paylaşımla ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu;

"Millet olarak kalbimizin Elazığ hüznü, duası ve gayreti ile dolu olduğu bu günlerde bu konu hakkında açıklama yapmak zorunda kaldığım için hakkınızı helal ediniz.

Aziz milletimizin başı sağ olsun, fedakâr kahramanlarımıza selam olsun. İlim adamının vazifesi, doğrular kadar yanlışları göstermek, haksızlıklara karşı çıkmaktır.

Burada sık sık dinen meşrû yaşta evlendikleri halde hapse atılan babaların çocuklarının âhının tutacağı uyarısında bulunuyoruz.


Maksadı belli bazı yayın organları tarafından hedef haline getirildiğimiz şekliyle, son mesajımızda eğer milletçe yüreğimizin yandığı Elazığ depremini kasd etseydik “gayretullaha dokunduk” şeklinde bir ifade kullanırdık, “gayretullaha dokunmayalım” değil.

Buna rağmen haysiyet cellatları, depremle ilgisi olmadığı için, çarpıtılmaması amacı ile mesajı kaldırdığımız halde mesajımızı depremle ilişkilendirerek, şahsımı hedef haline getirdiler, getirmeye devam ediyorlar.
Aziz milletimizin firaseti, elbette hakikatin tanığıdır. Bir kez daha tüm kayıplarımız için rahmet diliyor, kamuoyuna saygılar sunuyorum.

Prof. Dr. Bedri Gencer"

YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 3 hafta Önce

Bunlar akp iktidarının üniversiteleri ne duruma getirdiğinin resmidir... Küçük yaştaki kız çocuklarına nikah helalmiş bu nasıl bir profesör? Bunlar da akp’nin yarattığı profesörler. Sapık ruhlu Piskopat!

Ali Bal
Ali Bal - 3 hafta Önce

Sizin gibi sahtekar Müslümanların bu dünyada var olduğu sürece bu tür afetleri yaşayacağız. Sizde hiç utanma arlanma yokmu'dur

Hakan
Hakan - 3 hafta Önce

Hala bu kafada insanlar var birde öğretim görevlisi o zaman gavur Avrupa da neden deprem olmuyor bir açıklasana hala bunlara inanan insanlar var Allah akıl sabır versin

yuhh
yuhh - 3 hafta Önce

bulasın o sakalından!

Ramiz
Ramiz - 3 hafta Önce

Kendi kızını torunu versin hıyar herif madem o kadar hevesli

Professor
Professor - 3 hafta Önce

Önceleri Pröf olmak cok zor sanıyordum !oysa sakala yolverdinmi oldun Pröf.
Bos bos konus...Zurna sesi sizden daha iyi .

Ali KAYA
Ali KAYA - 3 hafta Önce

Sus ulan insan bozuntusu.Müslüman müsfettesi.

Fersad
Fersad - 3 hafta Önce

Habu adam profesör olmuş birde öğrenci yetiştiriyor müslüman islam düşmanı be adam islam ilim bilim dinidir senin gibilere Allahım düşürmesin


SIRADAKİ HABER

banner513