PKK'nın Trabzon planı deşifre oldu

PKK’nın cezaevi provakasyonu çabası deşifre oldu.

PKK'nın Trabzon planı deşifre oldu

PKK Silahlı Terör Örgütü, Trabzon’da Kasım ayında faaliyete geçen Beşikdüzü Cezaevi üzerinden yaydığı asılsız iddialarla örgütün provokatif faaliyetleri için zemin hazırlamaya çalışıyor. 

Tekirdağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan, Trabzon’da bulunan Beşikdüzü T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilen bir grup PKK Silahlı Terör Örgütü hükümlüsü, cezaevinde işkence gördükleri yönündeki asılsız iddialarla cezaevi yönetimini sindirmeyi ve baskı altına almayı amaçlıyor. 
Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan edinilen bilgiye göre, Trabzon’a nakledilen PKK’lı teröristlerin, işkence gördükleri ve cezaevi koşullarının iyi olmadığı yönündeki asılsız iddialarla kamuoyunun ve medyanın dikkatini çekmeye çalıştıkları savunuldu. Kasım ayında faaliyete geçen Beşikdüzü T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun Avrupa Birliği standartlarında yaşam koşullarını taşıdığı, PKK silahlı terör örgütü üyeliğinden hüküm giyen ve Tekirdağ T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan Trabzon’da bulunan Beşikdüzü T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na nakledilen bir grup PKK hükümlüsünün, direnç göstererek asılsız iddialarda bulunduğu, cezaevi yönetimini sindirmeyi, yıpratmayı ve baskı altına almayı amaçladığı, provokasyon yaparak örgütsel faaliyetler için zemin hazırlamaya çalıştıkları değerlendirildi. 

PKK-FETÖ İŞBİRLİĞİ BİR KEZ DAHA ORTAYA ÇIKTI

PKK Silahlı Terör Örgütü’nün, Trabzon üzerinden gerçekleştirmeyi planladığı provokasyon için, medya organlarının yanı sıra sosyal medyayı da etkin kullanmaya çalıştığı ve propagandasını daha geniş kitlelere yayabilmek adına Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) Silahlı Terör Örgütü üyesi kişiler tarafından yönetilen sahte kullanıcılar adına açılmış hesaplardan destek aldığı da saptandı. PKK ve FETÖ/PDY’nin, devletin itibarını sarsmaya, yargı makamlarını yıpratmaya ve halkı provoke ederek örgütün üzerindeki baskıyı kırmaya yönelik işbirliği içerisinde hareket ettiği aktarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2018, 12:02


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cecen61
Cecen61 - 2 ay Önce

Adamları çalıştırın yol yaptırın kanalizasyon açtırın ayaklarına zinçiri unutmayın
Yoksa böyle canları sıkılır hainlerin

ali
ali - 2 ay Önce

Trabzon pkk,ya zindan herzaman

Kürşat kul
Kürşat kul - 2 ay Önce

Şunu unutmayin kimse trabzonspordan büyük değildir bu traftar içinde geçerlidir iki başkan adayi varken 7 bin len başkan seçtikleriniz bu aldi konturat yapti 800 oy alan başkanın kararı af etsede bizim kararimiz göndersene bizim kararimiz insanlari onursuzlastirmak bize yalismaz karar ne olursa arkasındayız

banner443