Pirimler PTT'den de ödenecek

Prim Tahsilatı ve Ödemelerine İlişkin İşbirliği Protokolü, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in katılımıyla SGK Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törenle imzalandı. Ulaştırma Bakanı Yıldırım, kendi bakanlığı

Pirimler PTT'den de ödenecek
Prim Tahsilatı ve Ödemelerine İlişkin İşbirliği Protokolü, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'in katılımıyla SGK Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törenle imzalandı.

Ulaştırma Bakanı Yıldırım, kendi bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın vatandaşın günlük yaşamının her anında hizmet sunduğunu ifade ederek, "Vatandaşın 24 saat, gündüz gerçek hayatta, gece rüyasında bu iki bakanlıkla muhakkak bir işi olur.'' dedi.

Yıldırım, bu sebeple vatandaşın hayatını kolaylaştırmak, modern teknolojinin getirdiği imkânlardan yararlandırmak için PTT ile SGK'nın işbirliğine gittiğini söyledi.

PTT Genel Müdürlüğü'nün, protokol öncesi SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı'na ait bazı hizmetleri sınırlı olarak sunduğunu hatırlatan Yıldırım, "Sosyal Güvenlik Kurumu'nun vatandaşa yönelik, ister emekli ister çalışan, ne tip işi, hizmeti varsa, bu işlemlerini SGK şubelerinde yapabileceği gibi PTT'de de yapabilir hale gelecek." diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dinçer, protokolle özürlü, yatalak ve yaşlı olanların evlerinde otururken maaşlarını alabileceklerini ve bunun için de herhangi bir masrafa katlanmayacaklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler