banner556

Örs, Usta öğreticilerin sorunlarını meclise taşıdı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, Usta öğreticilerin mağdur olduğunu belirtti.

Gündem 27.12.2020, 18:54
Örs, Usta öğreticilerin sorunlarını meclise taşıdı

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, usta öğreticilerin sorunlarını TBMM’ye taşıdı, “Maaş ve SGK primleri ödenmediği için mağdurdurlar.” dedi.

Örs, usta öğreticilerin mağduriyetine ilişkin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılmak üzere soru önergesi verdi. 

İYİ Partili Örs, Covid-19 nedeniyle mağdur durumda olan Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı halk eğitim merkezlerinde kısmi zamanlı olarak ek ders ücreti karşılığında çalışan usta öğreticilerin sorunlarını TBMM’de gündeme getirdi.

2021 Bütçe görüşmelerinde İYİ Parti Grubu adına konuşan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs “Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı halk eğitim merkezlerinde kısmi zamanlı olarak ek ders ücreti karşılığında çalışan usta öğreticilerimiz var. Bu kardeşlerimiz 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda belirtilen kendi alanlarıyla ilgili bütün sorumlulukları yerine getirmelerine rağmen devlet memurlarına verilen haklardan yararlanamıyorlar. Usta öğreticiler kurs açma onaylarını almış olmalarına rağmen kursları pandemi koşulları nedeniyle açılmamış olup kurs açanların kursları da kapatılmıştır.” dedi.

Usta Öğreticilerin maaş alamadıklarını belirten Örs “ Bu arkadaşlarımız maaş ve SGK primleri ödenmediğinden mağdur durumdadırlar, yaklaşık 10 aydır işsizdirler ve hiçbir sosyal güvenceleri bulunmamaktadır. Bu kardeşlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi yönünde acil bir düzenleme yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
..... 1 ay önce
Yahu, 3.5 sene siz iktidar oldunuz. Bu sorun idiyse siz niye çõzmediniz. Desen ki biz bir eşeklik yapıp bu sorunu atladık, siz çözün anlayacağız.
davut 1 ay önce
19 yıldır ülkeyi yöneten akp'nin çakılı bir çivisi var mı şu memlekette? ihale ile vatandaşın cebinden yapılanlar hariç.
..... 1 ay önce
Davut kardeş, sana ancak şu söylenir; gözleri var görmezler, dilleri var söylemezler, kalpleri var hissetmezler. Tipik CHP lisin. Asıl sizin üç tane alkol fabrikası dışında ve balolar dışında dikili ağacıniz yok. Osmanlı kalsaydı 27 senede sizden 27 kat daha fazla hizmet ederdi. Balo ve heykel tek işiniz.
Civanım 1 ay önce
Siz kendinizle karıştırmayın tamam siz önce şunu açıklayın şu Türkiye cumhuriyetinde bir çakılı çiviniz varmı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@