7m


7m

hyundai

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'ta başlatılan Pençe-Kilit Operasyon bölgesine teröristlerce yapılan roketatar saldırısında 2 asker şehit oldu.

Gündem 26.04.2022, 15:51 26.04.2022, 17:44
MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçtiğimiz hafta Irak'ın kuzeyinde Metina, Zap ve Avaşin-Basyan bölgelerindeki terörist hedeflere yönelik karadan ve havadan Pençe-Kilit Operasyonu'nu başlattı. Bu kapsamda onlarca terörist etkisiz hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 26 Nisan 2022 tarihinde, bir unsurumuza teröristlerce yapılan roketatar saldırısında kahraman silah arkadaşımız İs.Söz. Er Yunus Kalkan şehit olmuş, dört kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz"

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu

ACI HABER AİLESİNE ULAŞTI

Şehit Kalkan'ın acı haberi, Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Şehidin Çamaltı Mahallesi'ndeki evine Türk bayrakları da asıldı. Şehit Yunus Kalkan'ın cenazesi, öğle vakti kılınacak namazın ardından Yayladağı Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Kalkan ailesinde 4 kardeşten 1'i olan şehidin bekar olduğu öğrenildi.

HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Öte yandan  Milli Savunma Bakanlığı operasyonda yaralanan bir askerin hastanede şehit düştüğünü duyurdu. Yapılan açıklamada "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde 26 Nisan'da teröristlerce yapılan roketatar saldırısı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Sözleşmeli Er Fırat Canlı şehit olmuştur." ifadelerine yer verildi.

Canlı'nın acı haberi, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Küçüktatlar Mahallesi'nde yaşayan babası Emin ve annesi Zahide Canlı'ya Afşin Kaymakamı Ahmet Can Pınar ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Özgür Gümüşay tarafından verildi. 4 çocuklarından Fırat'ın şehadet haberiyle gözyaşı döken Canlı çiftini, yetkililer teskin etmeye çalıştı. Baba ocağına ve evin olduğu sokağa Türk bayrakları asılırken, şehidin ailesi ve yakınları taziye için geldi. Bekar olan şehit Fırat Canlı'nın cenazesinin, yarın düzenlenecek tören sonrası Küçüktatlar Mahallesi'nde toprağa verileceği belirtildi.

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu 

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu

MSB duyurdu; 2 askerimiz şehit oldu


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@