7m


7m

hyundai

Kutlu Adalı cinayeti hakkında soruşturma başlatıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker'in ifadeleri sonrası Gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesiyle ilgili iddialarla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Gündem 01.06.2021, 14:35
Kutlu Adalı cinayeti hakkında soruşturma başlatıldı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Atilla Peker adlı şahsın Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığıyla Cumhuriyet Başsavcılığımıza gönderdiği 'Gazeteci Kutlu Adalı'nın Kıbrıs'ta öldürülmesi' olayına ilişkin çeşitli iddialar içeren dilekçesinin teslim alınması ve yapılan ilk değerlendirme sonucu iddiaya konu suçlarla ilgili Türk adli makamlarının soruşturma ve kovuşturma yapmasının Türk Ceza Kanunu hükümleri uyarınca olanaklı olduğu kanaatine varılması üzerine dilekçe içeriğinde bahsi geçen suç iddialarıyla ilgili derhal soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma kapsamında cinayet olayının gerçekleştiği KKTC adli makamlarından ihtiyaç duyulan bilgi ve belgelerin temin edilmesi amacıyla gereken yazışmaların yapılması ve yine ülkemiz dahilinde bulunan muhtemel delillerin temini ile dilekçe sahibinin ayrıntılı beyanının alınması için çalışmalara başlanmıştır" denildi.


Yorumlar (5)
Erkam 1 yıl önce
Bu beker ipinin çekildiğini anladı herhalde. Bildiği ne varsa ötüyor. Böyle bil işlerin içinde olursan korumasız tuvalete dahi gidemezsin. Papağan gibi ötersin şimdi ama iş işdengeçti. Güzel işinde güçünde olsaydında şimdi korkusuz evde kanabeye uzanarak tv ni seyretseydin daha iyi olmazmıydı. Ama illa yılanlarla aynı çuvala gireçekdin. Şimdi çıkda görelim.
PAZARLI MAMO 1 yıl önce
akpliyim desene uzatma
Bilenbiri 1 yıl önce
Başaramayacaksiniz....bu milletin iktidarını yıkamayacaksınız.....!
Akcaabatlilar 1 yıl önce
VAllahami,gerçekmi,BILMEYENBIRI.Akcaabatlilar olarak muhteşem yorumunu bekledik ve geldi.Tam bir edebî eser.Hadi seçime gitsin bakalim.
Trabzonlu 1 yıl önce
Bu Dünya gecici baksana seneler ne cabuk geciyor eğer doğruysa öbür dünyada bunlar nasıl hesap verecek bende görürüm inşAllah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@