KCK'dan şok Kobani açıklaması!

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kobani için yapılan eylemlerin 'selamlandığı' belirtilerek, “Halkımız haklı ve meşru mücadelesini zafere kadar yüksek bir kararlılıkla sürdürmelidir. Milyonlar sokaklardan ve mücadele alanından çek

KCK'dan şok Kobani açıklaması!
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kobani için yapılan eylemlerin 'selamlandığı' belirtilerek, “Halkımız haklı ve meşru mücadelesini zafere kadar yüksek bir kararlılıkla sürdürmelidir. Milyonlar sokaklardan ve mücadele alanından çekilmemelidir. Halkımız; mücadeleden atılacak her geri adımın önümüzdeki günler, aylar ve zamanlarda daha büyük bedellere mal olacağı bilinciyle hareket ederek, mücadelesini kesintisiz yükseltmelidir” dendi. 
 
Açıklamada Türkiye'yi de IŞİD'e yardım etmekle itham eden KCK, "Dün Türk cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Kobanİ düşecek’ sözleri İŞİD ile AKP ittifakının resmi ilanıdır" ifadesini kullandı.
 
SAYGIYLA SELAMLIYORUZ
 
Yazılı bir açıklama yayımlayan KCK Eşbaşkanlığı, “Kobani'de halkımıza karşı geliştirilen soykırım ve katliama karşı Bakure Kurdistan ve Avrupa’da halkımızın 2 gündür ortaya koyduğu direnişi saygıyla selamlıyoruz” dedi.
 
AK PARTİ'Yİ SUÇLADILAR
 
Gösterilerdeki ölümlerden dolayı AK Parti'yi suçlayan KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, açıklamasında şunları belirtti: “Kürt halkının özgürlük kazanımlarını koruma ve Kobanê’de halkımıza karşı geliştirilmek istenen soykırıma karşı canları pahasına direnerek kahramanca şehit düşen bu değerli insanlarımızı saygıyla anıyor ve anılarına bağlılığımızı, halkımızın özgürlük mücadelesini zaferle taçlandırma temelinde sürdüreceğimizi ifade ediyoruz. Şehitlerimizin aileleri başta olmak üzere halkımıza başsağlığı diliyoruz.
 
İSLAM ALEMİ HAREKETE GEÇSİN
 
Tüm halkımızı, dostlarımızı, Türkiye’deki tüm halkları, inanç topluluklarını, devrimci, sol, demokrasi isteyen herkesi Kobanê direnişi içinde yer almaya ve her yerde bu direnişi yükseltmeye çağırıyoruz. Yine İslam düşmanı İŞİD çetelerine karşı tüm İslam Alemi’ni harekete geçerek bu soylu insanlık mücadelemize katılmaya çağırıyoruz. Tüm halkımız ve dostlarımız bilmelidir ki; Kobanê’de halkımıza karşı geliştirilen bu katliam ve soykırım saldırısı, AKP’nin yeni savaş konseptidir. Dün Türk cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘Kobanê düşecek’ sözleri İŞİD ile AKP ittifakının resmi ilanıdır.
 
DAHA BÜYÜK BEDELLERE MAL OLACAK
 
Bakure Kürdistan’da halkımızın geliştirdiği serihildanlara dayatılan olağanüstü hal, halkımız tarafından hiçbir biçimde tanınmamalıdır. Halkımız bulunduğu her yerde direniş mücadelesini büyüterek, süreklileştirmelidir. Halkımız haklı ve meşru mücadelesini zafere kadar yüksek bir kararlılıkla sürdürmelidir. Milyonlar sokaklardan ve mücadele alanından çekilmemelidir. Halkımız; mücadeleden atılacak her geri adımın önümüzdeki günler, aylar ve zamanlarda daha büyük bedellere mal olacağı bilinciyle hareket ederek, mücadelesini kesintisiz yükseltmelidir. Ve kendi öz savunmasını güçlendirerek, ‘Her yer Kobani, her yer direniş-serihildan’ anlayışı ile direnişini zafere taşımalıdır.”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler