Karadeniz için yeni doğalgaz müjdesi

Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz sahasındaki rezerv miktarına yönelik tahminini yukarı yönlü revize etmeyi beklediği öne sürüldü.

Gündem 09.10.2020, 22:33
Karadeniz için yeni doğalgaz müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamadan önce Karadeniz'de doğal gaz bulunduğunu okuyucularına servis eden Bloomberg ajansı, Türkiye'nin bölgede keşfettiği doğal gaz sahasındaki rezerv miktarını yukarı yönlü revize etmeye hazırlandığını duyurdu.

Amerikan Bloomberg ajansı, Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz sahasındaki rezerv miktarını yukarı yönlü revize etmeye hazırlandığını duyurdu. Yeni rezerv tahmininin gelecek hafta açıklanmasının planlandığı kaydedildi.

Türkiye'nin Karadeniz'de keşfettiği doğal gaz sahasındaki rezerv miktarına yönelik tahminini yukarı yönlü revize etmeyi beklediği öne sürüldü. Bloomberg'in haberine göre; yeni rezerv tahmininin gelecek hafta açıklanması planlanıyor.

ERDOĞAN "MÜJDE" DİYEREK DUYURMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Ağustos'ta yaptığı açıklamada cuma günü büyük bir müjde vereceklerini duyurmuş, 21 Ağustos'ta da "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. Fatih sondaj gemimiz 320 milyar metreküp doğal gaz rezervi keşfetmiş durumda'' demişti.

Erdoğan, bulguların daha büyük rezervlerin habercisi olduğunu söylemiş, Karadeniz gazını 2023 yılında kullanıma sunmayı hedeflediklerini kaydetmişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
BenDeniz 12 ay önce
Tayyip Erdoğan 320 milyar metreküp doğalgaz müjdesini verdiğinde dolar 7,2 avro 8,35 altın gram 470 merkezin faizi 9,25 ti şimdi dolar 8 bine avro 10 bine faiz 2 puan artı altın 4,90’a doğru ilerliyor tayyip erdoğan bir müjde daha verirse yandık dolar da avro da ne olur bilinmez. Bildiğim her gün TL değer kaybediyor fakirleşiyoruz.Halen daha ekranlarda eniş Berberoğlu, Azerbeycan ermenistan, Osman Kavala bunlar tartışılıyor satılmış yalaka medya.
murat başkan 12 ay önce
1 trilyon m3 den daha fazla kaynak bir dost
trb 12 ay önce
Ülkede adil gelir dagılımı yok istedigi kadar olsun bizim için birşey degişmez
ibraam 12 ay önce
320.. m3 de akp yi taşımadı.. 1.320 m3 de taşımayacak. her fani bir gün ölümü tadacaktır. Yalan talan bir yere kadar. Türkiye güçlü devlettir, bu akp yıkımınıda atlatacaktır.
Ercan 12 ay önce
İçimizdeki İrlandalılar beğenmemiş. Sadece 2 kişi de olsa İrlandalı İrlandalıdır.
Urfalı 12 ay önce
Gözünüzu seveyim müjdeyi falan vermeyin ardına hemen zam yapıyorsunuz... Lazım değil
Aristo 12 ay önce
Dilin kemiği yok yalandan ölen felç kalan hastalanan da duyulmadı Nasrettin hocanın dünyanın yarısı neresi sorusuna eşşççeğimin arka ayağının bastığı yer inanmıyorsanız ölçün demesi misali ğiibi eee bizde Nasrettinin torunlarıyız inanmıyorsanız ölçün ğari değilmi at yalanı seveyim inananı
Can 12 ay önce
Yalancıyı öpmüyorlar nasılsa
En iyi ihtimal 5 sene sonra çıkabilecek gaz.
Beş seneye kim öle kim kala.
Tursun 12 ay önce
Uyu yaveum uyu uyutayım seni ninnilerle minnilerle avutayım seni
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@