7m


7m

hyundai

Kapasite kullanım oranı eylülde arttı

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), eylülde bir önceki aya göre 1,3 puan artarak yüzde 74,6 seviyesine yükseldi.

Gündem 24.09.2020, 11:31
Kapasite kullanım oranı eylülde arttı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'ndan (TCMB) yapılan açıklamada, imalat sanayisinde faaliyet gösteren 1.741 iş yeri tarafından eylül ayı İktisadi Yönelim Anketi'ne verilen yanıtların toplulaştırılarak değerlendirildiği bildirildi. 

Anket sonuçlarına göre, imalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı, eylülde bir önceki aya göre 1,3 puan artarak yüzde 74,6'ya yükseldi.

Aynı dönemde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı da (KKO-MA) 1,3 puan artarak yüzde 74,3'e ulaştı.


Yorumlar (1)
nadi61 2 yıl önce
kardes haklisinda dörloth geldiginde trabzonda tepki göstermeyen kimse yoktuki herkez tepki gösterdi??yönetim sörlothun böyle olacagini bilseydi 9milyon geri alma opsiyonunu birak trabzonsporun bütün borcunu kullanirdi serbest madde kalma olarak!!onun icin burda birbirimize saldirmaya gerek yok bu yönetimin basarili oldugu transferlerde var ama cok kötü cikan cok oyuncuda var..bu yönetim en sansli oldugu nokta nwakeme ve sörlothun cok üstün performans göstermesi bu iki isim ve sosanin ve pereirarin tecrübesiyle (sosa ve parereira eski yönetimin transferi)bu takim ayakta durdu iyi top oynadik ve siradan oyuncularda iyi gözüktü..onun icin bir ts taraftari olarak dua ediyorumki baker efuma diabette iyi cikarda bizde yine iyi futbol oynariz..sampiyon olmasakda keyifliydi büyük denen istanbul sikecilerini eze eze yenmek..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@