7m


7m

hyundai

Kaç Suriyeli Türk vatandaşlığına geçti? Soylu açıkladı

Bakan Soylu: Türk vatandaşlığına geçen Suriyeli sayısı 200 bin 950'dir

Gündem 10.05.2022, 12:35
Kaç Suriyeli Türk vatandaşlığına geçti? Soylu açıkladı

Sığınmacılarla ilgili tartışmalar devam ederken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Bakan Soylu, "Bugüne kadar kriterlerini sağlamak suretiyle vatandaşlık hakkı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950'dir" dedi.

Son haftaların en gündem konusu olan sığınmacıların durumu, siyaset sahnesinde kendine yer bulmaya devam ediyor. Konu hakkında çeşitli tartışmalar, polemikler sürerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sığınmacılarla ilgili merak edilen bazı verileri açıkladı.

"VATANDAŞLIK ALAN SURİYELİ SAYISI 200 BİN 950"
Bugün bir etkinliğe katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bugüne kadar kriterlerini sağlamak suretiyle vatandaşlık hakkı kazanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Suriyeli sayısı 200 bin 950'dir" dedi. Bakan Soylu geçen hafta yaptığı açıklamada da Türkiye'de 3 milyon 762 binin üzerinde Suriyeli olduğu iddialarını yalanlamış, son 5 yılda gidenlerin sayısının 1,5 milyon kişiyi geçtiğini söylemişti.


Yorumlar (3)
TS61 3 hafta önce
trabzon nüfüsü kadar oldu soylu bey,azmi azssa birde rize nüfusu kadar al.
Hacı 3 hafta önce
Sınır boylarımızı kevgire ilistire çevirdiniz, anlamadağım şey bunları kim kimler aldırıyor, Ismi nereli olursa olsun ülkemizde ne olduğu belli olmayan yabancı istemiyorum anlamıyormusunuz gafiller.
ALİ 3 hafta önce
birde bu yetkiyi kim veriyor nasıl bir yasadır bu ya kardeşin Yunanistan kapıda soyup üstsüz geri gönderiyor ne kardeşinden bahsediyorsun Türkiye'nin kardeşi yok bunu tüm Türkiye ve dünya biliyor kardeş işi saçma başka işler var bu işte savaş olayı hikaye Suriye de savaş falan yok biz onları korurken onlar maçlarında yüz bin kişi taraftar ağırlıyordu unutmadık bunları derhal gönderilmeliler huzurumuzu kimsenin kaçırmaya hakkı yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@