7m


7m

hyundai

İşte Taksim sapığı için istenen ceza

İstanbul Taksim'de bir genç kadını adım, adım takip ederek taciz ettiği iddiasıyla polisler tarafından suçüstü yakalanan ve ikinci kez gözaltına alındıktan sonra tutuklanan S.T. hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Gündem 23.09.2020, 22:55
İşte Taksim sapığı için istenen ceza

İstanbul Taksim'de İstiklal Caddesi'nde Ö.K. isimli kadını takip ettiği kameralara yansıyan S.T. polis tarafından 20 Eylül'de gözaltına alınmıştı. S.T. karakoldaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. S.T ertesi gün hakkında çıkan haberlere yönelik suç duyurusunda bulunmaya geldiği İstanbul Adalet Sarayı'nda, genç kadının bacağına dokunduğunu söyleyerek şikayetçi olması üzerine yeniden gözaltına alınmıştı.

Savcılıkça ifadesi alınan şüpheli S.T'nin tutuklanması talep edilmişti. Suçlamayı reddeden şüpheli S.T. ifadesinde, kadının kendinde olmadığını, başkalarının kadını götürmek istediklerini bunun üzerine kadını korumak için yanında yürüdüğünü, kesinlikle dokunmadığını, görüntülerde de dokunmadığının görüldüğünü söylemişti.

13 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen S.T. tutuklanmıştı. Savcılık, şüpheli S.T. hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Şüpheli S.T. hakkında cinsel saldırı ve cinsel taciz suçlarından 13 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İddianame kabul edilirse şüpheli S.T. önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@