banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

İsrail uçak istemeye yüzü tutmadı

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ülkesindeki büyük orman yangını için yurt dışından yapılan yardımları anlatırken, Türkiye'den iki uçak gönderilmesine ilişkin olarak Almanlara teşekkür etti.Lieberman, Türk uçaklarının, Almanya'nın, TC Başbakanlı

Gündem 03.12.2010, 14:17
İsrail uçak istemeye yüzü tutmadı

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ülkesindeki büyük orman yangını için yurt dışından yapılan yardımları anlatırken, Türkiye'den iki uçak gönderilmesine ilişkin olarak Almanlara teşekkür etti.

Lieberman, Türk uçaklarının, Almanya'nın, TC Başbakanlığı nezdinde yaptığı girişimlerin sonucunda sağlandığını söyledi.

Orman yangın ile ilgili İsrail Radyosu'na konuşan Lieberman, Ynet tarafından da yansıtılan açıklamalarında ülkesine ulaşan dış yardımlarına ilişkin bilgi verirken, Türkiye'den iki yangın söndürme uçağının gönderilmesi konusunnda şunları söyledi:

"Almanlara girişmleri için teşekkür etmeliyiz. Onlarla konuştuk ve yangın södürme uçaklarının olmadığını ancak Türklerin olduğunu bildiklerini söylediler. Türkiye'ye çağrıda bulunmuş ve başbakanlıkla konuşmuşlar."

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR NETANYAHU'DAN

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in Hayfa kentinde meydana gelen yangına müdahale etmek üzere Türkiye'den 2 yangın söndürme uçağının gönderilmesine ilişkin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla aradı.

KIZILAY DA YARDIMA HAZIR

Türk Kızılayı, İsrail'in Hayfa kentinde meydana gelen ve 41 kişinin ölümüne neden olan orman yangınları dolayısıyla İsrailli yetkililere yardıma hazır olduğu mesajı gönderdi.

Türk Kızılayı Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, ''Genel Başkan Tekin Küçükali, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği'ne ve Kızılay'ın İsrail'deki muadil kuruluşu olan Magen David Adom Kuruluşu'a gönderdiği taziye mektubunda, yangınlar nedeniyle meydana gelen ölümlerden duyduğu üzüntüyü dile getirirken, Kızılay olarak her türlü yardıma hazır olduklarını bildirdiği'' kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca Kızılay tarafından İsrail'e gönderilmek üzere bin adet çadır, bin adet mutfak seti ve 10 bin adet battaniyenin yükleme işlemlerine başlandığı ve yardım çağrısına İsrail'den gelecek cevabın beklendiği de belirtildi.

 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
Kral_Altmışbir 10 yıl önce
israilin karakteristik olan yüzsüzlüğünü anlıyorum da Türk yetkilileri anlamak mümkün değil. israil bizzat istemediği, araya almanyayı soktuğu halde hemen yangın söndürme uçağı gönderiyorsun. Madem öyle israil Gazze'yi bombalarken oraya da gönderseydiniz ya! Türk gemileri açık denizde saldırıya uğrarken ve oradaki insanlar yardım çığlıkları atarken neredeydiniz? Hain siyonistler yardım isteyince gönder, bizim kardeşlerimiz yardım isteyince onların katledilmelerini izlemekle yetin. Bu mudur yardımsverlik? Bunun adı yalakalıktır. Hükümetin pkk ya yardım eden ve onlar aracılığıyla ormanlarımızı yakan, vatandaşlarımızı hiç acımadan katleden israile yardım etmesini şiddetle kınıyorum. Müslümanlara karşı samimi davranmadıklarını da ifade etmek istiyorum. Laf kalabalığı yaparak bu Milleti kandırdığınız yeter diyorum. "Ya göründüğünüz gibi olun, ya da olduğunuz gibi görünün..."
tskemal 10 yıl önce
türkiyeyi bölmeye parcalamaya ugrasanlara pkk ya destek ve silah saglayan müslümanlari acimadan katleten bunlarami yardim bunlari yapnlar hayvan bile olamaz bunlara yardim eden onlardan ne farki olur yansin kül olsunlar acimadan bebekleri öldürenler utanm,adan öldürdüklleri insanlarla fotograf cektirenler bunlara yardim he gebersinler
kuzey yıldızı 10 yıl önce
bence başbakan doğru yapıp yardım etti....bu siyaset dışı bir olaydır...diplomaside onlara olan tavrımız devam edecektir...orda yanan insanlar vatandaşlardır..hükümet yetkilileri değil..bizin halkla bir sorunumuz yok...sorunumuz israil hükümetiyle..
delitay 10 yıl önce
müslümsnlığın gereğidir yardım bizler yaradanı severiz yarattığından ötürü yaradadanın yarattığı en değerli varlıktır insan bizler israile değil oradaki insanlara yardım ediyoruz daha öncede yardım ettiğimiz gibi çünkü biz tüm insanlığı seviyoruz çünkü bizler çok şükür MÜSLÜMANIZ
Kral_Altmışbir 10 yıl önce
Mavi Marmaradakiler insan değil miydi kardeş!!! Veyahut onlar katledilmeden önce yardım çığlıkları atarlarken biz Müslüman değil miydik? Yani iş israile acil müdehaleye gelince elhamdülillh Müslümanız. Peki israil gemiye müdehale edicem derken, gemidekiler acil yardım isterken, vatandaşlarımızın üzerine kurşun yağdırılırken neyiz? Ayrıca şunu da iyi biliniz ki israil hükümeti ve milleti ayrı ayrı değildir. Onların hepsi için kendileri dışındaki insanlar birer köle gibidir. Sözde seçilmiş millettirler. Irkçıdırlar. Kendilerine karşı gelen olursa onu öldürmek kendileri için bir haktır. Tahrif olunmuş inançları buna tşvik eder. Dolayısıyla halkı da hükümeti de birer katildir israilin. Özellikle Müslüman bölgelerde yaşayan her yahudinin elinde kalaşnikof veya farklı bir silah vardır. Kudüs camiinde namaz kılan insanların üzerine defalarca ateş edip yüzlerce kişiyi katletmişlerdir. Bu milletin genine katletmek, peygamberleri öldürmek işlemiştir. Allah hepsini toptan yok etsin inşaallah.
delitay 10 yıl önce
kral kardeşim sen bizi anlayamadın sanırım şöyle anlatayım peygamber efendimiz bu gün yaşamış olsadı nasıl davranırdı bunu düşün bizler bu çerçeveden bakıyoruz zulmü yapanlar mavi mararaya saldıranlar müslüman deyillerki onların insani düşünceleri yokki sen ne istiyorsun bizdemi onlar gibi olalım zulümmü yapalım düşmüşemi vuralım ne dersin
Kral_Altmışbir 10 yıl önce
Eğer biz her alanda Peygamber efendimizi örnek alacaksak onun ne yaptığını ben sana söyliyeyim kardeşim. Medine'de birçok yahudi kabilesi vardı. Pygamberimiz kendileriyle bir saldırmazlık ve Medine şehri savunması için iş birliği anlaşması yapmıştı. Bugün açık denizde yardım gemilerine müdehale etmenin yasak olduğuna dair anlaşma gibi... O günlerde Medine'de Müslüman bir kadının iffetiyle oynayan ve buna engel olmaya çalışan bir sahabiyi de şehit eden yahudilere Peygamber efendimiz ne yapmıştır? Benu Kaynuka denen o kabileyi kuşatmış ve kabile şehirden sürülmüştür. Hendek savaşında şehri Müslümanlarla savunmaları gerekirken, kardeşlerimizi arkadan vuran yahudilere ne yapmıştır Peygamber efendimiz? Benu Kureyza denilen kabileyi kuşatmış, teslim olmadıkları için sonunda eli kılıç tutan tüm erkekleri idam edilmiştir. Şimdi soruyorum sana biz ülke olarak öldürülen vatandaşlarımıza karşın israile nasıl bir misillemede bulunduk? Laf ebeliği yaptık o kadar. Uluslararası anlaşmaları çiğneyen israile kim nasıl bir ceza verdi? İşte Allah'ın Peygamberinin uygulaması. Madem Peygamberimizi örnek veriyorsunuz hadi bunları uygulayalım. İşte o zaman doğal felaket olursa yardımını da esirgemezsin. Aksi halde o seni öldürsün, halkı da büyük oranda buna destek versin. Sonra bizi köle yerine koyanlara vergilerimizle alınmış uçaklar yangın söndürmeye gitsin. Bu durumun elle tutulur hiçbir yanı yoktur. Tam bir ahmaklıktır. Hükümetin Batıya yönelik yalakalığıdır. Güzel Allah'ım ne güzel demiş: "Sen onların dinine-inancına uymadıkça, senden razı olmazlar, seni kabullenmezler." Mesele budur.
delitay 10 yıl önce
sevgili kral kardeşim söylediklerin doğru ifadeler israilin bizim yardım gemimize saldırması benim içinde bir savaş sebebiydi gözümü kırpmadanda bu savaşta bulunurdum ama bu çok farklı düşün yaşadığın şehirde bir trafik kazası yapıyorsun karşı araçtakiler yaralı öğreniyorsunki yaralılar israilli naparsın ölümemi terkedersin bu böyle birşey ben seni anlıyorum ve kakta vermiyor değilim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@