İki doktor daha koronavirüsten öldü

İstanbul'da özel bir hastanede görev yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Recep Ali Köseoğlu ve İzmir Tabip Odası da Dr. Atilla Baran da koronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi.

Gündem 08.10.2020, 12:36
İki doktor daha koronavirüsten öldü

Yaklaşık iki hafta önce corona virüsüne yakalanan İstanbul Özel Avrupa Hastanesi’nde görevli evli ve bir çocuk babası Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Recep Ali Köseoğlu, solunum sıkıntısı yaşaması üzerine Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumunun ağırlaşması üzerine hastanede yoğun bakıma alınan Köseoğlu, sabaha karşı hayatını kaybetti.

İstanbul Tabip Odası (İTO) Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Küçükosmanoğlu, Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Meslektaşımız, yaklaşık 1 hafta 10 gün önce corona virüsüne yakalanmış, durumunun ağırlaşması üzerine Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’ne kaldırılmış. Yoğun bakımda 3-4 gündür tedavi görüyordu. Obezitesi ve diyabeti olan bir meslektaşımız. Bu sabaha karşı durumu ağırlaşınca maalesef hayatını kaybediyor.” dedi.

“YÜZÜN ÜZERİNDE SAĞLIK ÇALIŞANI HAYATINI KAYBETTİ”

Şu ana kadar yüzün üzerinde hekimin hayatını kaybettiğini belirten Küçükosmanoğlu, “Corona virüsü için alınan tedbirlerin uygulamasında sorunlar var. Özellikle verilerin şeffaf paylaşılmaması bunun en büyük nedeni. Biz pandemiyle uğraşırken aynı zamanda siyasilerin de baskısı altında hissediyoruz kendimizi. Salgını kontrol altına alma konusunda alınan tedbirler yeterli değil. Şu ana kadar yarısı hekim olmak üzere yüzün üzerinde sağlık çalışanları hayatını kaybetti. Bir an önce yeterli tedbirlerin alınması gerekiyor” dedi.

Recep Ali Köseoğlu 1987 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştu, uzmanlığını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden almıştı.

İZMİR’DE BİR DOKTOR DAHA…

İzmir Tabip Odası bir hekimin daha Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurdu.

İzmir Tabip Odası'da, Alsancak Devlet Hastanesi'nde çalışan Dr. Atilla Baran'ın Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. Renkli kişiliği ve gezgin yönüyle tanınan Baran'ın, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda sürekli Covid-19 ile ilgili uyarılar yaptığı görüldü.

İzmir Tabip Odası, Dr. Atilla Baran’ın ailesi ve sağlık çalışanlarına başsağlığı diledi.

DÜN DE GENÇ DOKTOR HAYATINI KAYBETMİŞTİ

İstanbul'da Covid-19 nedeniyle 14 gün izolasyon sonrası çalışmaya başlayan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli beyin ve sinir cerrahisi uzmanı 30 yaşındaki Dr. Ahmet Akbaş da dün evinde hayatını kaybetmişti.

SözcüTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@