7m


7m

hyundai

HSK yaz kararnamesi açıklandı! 3 Bin 70 hakim ve savcının yeri değişti

HSK Yaz kararnamesini açıkladı

Gündem 25.05.2021, 17:45 25.05.2021, 18:39
HSK yaz kararnamesi açıklandı! 3 Bin 70 hakim ve savcının yeri değişti

HSK'nın yaz kararnamesiyle 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti. TBMM'de yapılan seçimle HSK'ya atanacak 7 yeni üye; Ergün şahin, Hamit Kocabey, Aysel Demirel, Bilal Temel, Ömür Topaç, Sinan Esen ve Cumhur Şahin oldu.

Hakim ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) yaz kararnamesi yayımlandı. Buna göre, 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değişti. TBMM Genel Kurulundaki Hakimler ve Savcılar Kurulu üyeliği seçimde, Ergün Şahin, Ömür Topaç, Sinan Esen, Aysel Demirel, Cumhur Şahin, Bilal Temel, Hamit Kocabey, HSK üyesi seçildi.

Kararnameyle Zonguldak, Denizli, Sakarya, Giresun, Aydın, Çanakkale, Diyarbakır, Afyon, Trabzon, Edirne, Erzurum, Amasya, Elazığ, Kilis, Nevşehir, Erzincan, Çankırı, Kırklareli, Kütahya, Burdur, Kastamonu, Ağrı, Bayburt, Iğdır, Hakkari ve Tunceli olmak üzere 26 ile yeni başsavcı atandı.

"MESLEKTAŞLARIMIZIN YENİ GÖREVİNİ TEBRİK EDİYORUM"

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, "Hakimler ve Savcılar Kurulu 1. Dairesiolarak, 2021 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder, başarılar dilerim, Hayırlı olsun. 2021 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana kararnamemiz 2582 Adli, 488 İdari Yargı mensubu meslektaşımızı kapsamaktadır" dedi.

ADLİ YARGI KARARNAMESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

iDARİ YARGI KARARNAMESİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@