7m


7m

hyundai

Hrant Dink davasında flaş gelişme!

Tahliyelerine hükmedildi...

Gündem 12.07.2018, 16:40 12.07.2018, 16:51
Hrant Dink davasında flaş gelişme!

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, 9'u tutuklu, 10'u firari 85 sanığın yargılandığı davada tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ve dönemin Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Yüzbaşı Metin Yıldız'ın adli kontrolle tahliyesine karar verildi.

MAHKEME HEYETİ KARARLARI AÇIKLADI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tanık beyanlarının ardından söz alan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini istedi. Sanık ve avukatların tahliye taleplerinin alınmasının ardından mahkeme heyeti, ara kararları açıkladı.

ADLİ KONTROL TEDBİRİYLE TAHLİYEYE KARAR VERİLDİ

Tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Metin Yıldız'ın halen görevde olması, FETÖ ile iltisakının tespit edilmemesi ve tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulunduran mahkeme heyeti, Yıldız'ın haftada üç gün imza vermesini içeren adli kontrol tedbiriyle tahliyesine karar verdi.

Tutuklu sanıklardan dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz'ün de ev hapsiyle tahliye edilmesine hükmeden mahkeme, bir sonraki duruşmanın 24, 25, 27, 28 Eylül'de yapılmasını karara bağladı.


Yorumlar (2)
Utanç duyuyorum 4 yıl önce
Bu ülkede Hrant Dink katlediliyor ve kimse tepki vermiyorsa benim bu milletin inancından şüphem var. Hrant Dink'i bizim her gün ibadet ettiğimiz Allah'tan başkası yaratmamıştır. Allahın yarattığı kulu Allah alamaz mı? Sana Allah benim için adam öldür mü dedi? Beynin yok mu, beynin????
Bulent 4 yıl önce
Sen kimsin zipcuk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@