Haber61 gündeme getirmişti - Bakanlıktan ek ödeme çıktı

Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesinin yaşadığı sıkıntıları Haber61'in gündeme taşıması sonrasında Bakanlıktan ek ödeme adımı geldi.

Haber61 gündeme getirmişti - Bakanlıktan ek ödeme çıktı

Haber61 – Haber Servisi - Trabzon’da ekonomik sorunlar nedeniyle zor günler geçiren Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nin yaşadığı sıkıntıyı Haber61’in gündeme taşıması sonrasında bakanlık harekete geçti.

Farabi Hastanesi ile gündeme gelen Üniversite hastanelerinin durumunu, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, TBMM gündemine taşımıştı. Yaşanan bu gelişme sonrasında Bakanlık düzeyinde çalışma yapıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite hastanelerinin daha iyi hizmet sunabilmeleri için yılsonuna kadar 450 milyon lira ek ödeme yapacaklarını bu kapsamda 250 milyon liralık kaynağın bugün aktarıldığını bildirdi.

Selçuk, konuya ilişkin Twitter adresinden açıklamada bulundu. 

Bakan Selçuk, "Üniversite hastanelerimizin daha etkin sağlık hizmeti sunabilmeleri için mevcut ödemelerine ilave olarak, yılsonuna değin toplamda 450 milyon Türk lirası ek ödeme gerçekleştireceğiz. 250 milyon lira tutarındaki kaynak bugün aktarıldı." bilgisini paylaştı.

Kaynağın, SGK Global Bütçe içerisinde yer alan 43 üniversite hastanesine aktarıldığı, kalan miktarın 100 milyon lirasının kasımda, 100 milyon liranın da aralıkta aktarılacağı öğrenildi.

Haber61 gündeme getirmişti - Bakanlıktan ek ödeme çıktı

Haber61 gündeme getirmişti - Bakanlıktan ek ödeme çıktı

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 17:51

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarafsız
Tarafsız - 4 ay Önce

Hayırdır bakanlık nerden alıp nereye veriyor. Artık yeter üniversitede hocalar niye kendine özel muayane yeri açıyor hastane içinde neden onlardan ücret alınmıyor. Şu profesörler ne işe yarıyor eğitim mi veriyorlar. Onlara o kadar ücret ve ödenek veriliyor.

Hasta
Hasta - 4 ay Önce

Iyı bir yönetim olması lazım takip edilmesi lazım

yakun
yakun - 4 ay Önce

Türkiye' nin bütçesi; hiç bir şey üretilmeyen Saray' da harcanıyor. Parayı Saray' da harcama yerine hastahanelere verin de millete sağlık hizmeti sunsunlar.

SIRADAKİ HABER

banner441