Dışişleri Bakanlığından Mülteci açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı'ndan Suriyeli göçmen açıklaması geldi.

Dışişleri Bakanlığından Mülteci açıklaması!

Dışişleri Bakanlığı'ndan gelen resmi açıklamada, "Gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir. Dünyada en fazla mülteciye evsahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur" denildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle:

"İdlip’te yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır. Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir.

Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir.

Dünyada en fazla mülteciye evsahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur."

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kayra
Kayra - 1 ay Önce

Yazıkkı geldikleri gibi giderler diyen bir önderin milleti olarak gittikleri gibi gelecekler diyorum çünkü bir kaç gün sonra çıkacak birisi diyecekki diğer ülkeler kapılarını açmadı o tampon bölgede göçmenler ölsünmü, bence ölmesin gebersinler çünkü böyle kaçan bir ırk yaşamayı haketmiyor

SIRADAKİ HABER