7m


7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yüz yüze eğitimde yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Gündem 05.10.2020, 19:25 07.10.2020, 16:39
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Yüz yüze eğitimde yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

Salgın sürecinde sağlık sistemimiz takdire şayan bir farklılık ortaya koydu. Türkiye, güçlü duruşu sayesinde geleceğine güvenle bakabilmektedir.

Türkiye'nin karşısında kim varsa onunla birlikte olmayı hayatlarının tek gayesi haline getirmiş bir kesim var. Siyasi rekabetle ülke menfaatlerini ayrı tutmayı ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz.

Çalışanlarımıza ve dar gelirli kesimlere verdiğimiz desteğin tutarı 38 milyar TL'ye ulaştı.

YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI
Bugün yüz yüze eğitimin kapsamını genişletiyoruz. İlkokul ikinci üçüncü ve dördüncü sınıflarda da yüz yüze eğitime belirlenen kurallar çerçevesinde geçilecek. Ortaokul 8 ve lise 12’inci sınıflarda yine belirlenen kurallarla çerçevesinde yüz yüze eğitime geçilecek.

Özel Eğitim Okulları ile İl Hıfzısıhha Kurulları'nın uygun bulduğu köy okullarında yüz yüze eğitimin önünde herhangi bir engel yok.

"500 BİN ÖĞRENCİMİZE ÜCRETSİZ TABLET BİLGİSAYAR VERECEĞİZ"
500 bin öğrencimize ücretsiz tablet bilgisayar vereceğimiz bir süreci başlattık önümüzdeki haftadan itibaren bu tabletleri MEB olarak dağıtmaya başlıyoruz.

Ekonomik saldırıların doğrudan veya dolaylı etkileri yüzünden sıkıntıya düşen vatandaşımızın derdi bizim de derdimizdir. Bu fedakarlıkların hiçbiri boşa gitmiyor. Türkiye terörle mücadelede tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor. Çevremizdeki kuşatmanın zincirlerini birer birer kırıyoruz.


Yorumlar (6)
BenDeniz 2 yıl önce
Reis artık bu milletin yakasından düş!
Ne demiştin? Başkan olursam Dolar Avro düşecek yani sıfırlanacak ne oldu? TL sıfırlandı.
Artık senin seçmenlerin de sana inanmıyor! Biz zaten hiç inanmamıştık ki! Millet et yiyemiyor kuruyemiş yiyemiyor meyve yiyemiyor yani insanlar beslenemiyor. Reis
vatandaş 2 yıl önce
bindik bir alamete gidiliyor kıyamete
yakun 2 yıl önce
"Siyasi rekabetle ülke menfaatlerini ayrı tutmayı ahlaki bir sorumluluk olarak görüyoruz." Bak ne kadar güzel bir cümle. Ülke menfaatlerini ön planda tutanlar, Diyarbakır' da düzenledikleri Şivan PERWER' li mitingde; Abdullah ÖCALAN' ın mektubunu Türkçe ve Kürtçe okutur, kırmızı bültenle aranan terörist Osman ÖCALAN' ı devletin televizyonu TRT' ye çıkarır, kendi partisine oy vermeyenlere İstanbul' un Konstantinpolis olmasını isteyenler der. Bunu millet göndermedi, kendisinin de bırakıp gideceği yok.
BenDeniz 2 yıl önce
Ülkenin menfaati için siyasi rekabet o da ne?
Cumhuriyet tarihinde olmamışlar akp iktidarları dönemlerinde oldu bu ülkede Devletin Hakimi Savcısı Habur sınır kapısına teröristin ayağına gitmedi mi? Padişahlık dönemlerinde bile olmayan DAMAT hazine ve maliyenin başına kayınpeder tayyip erdoğan tarafından getirilmedi mi? Ülkede denetleme mekanizması yok olmuş. Akp siyasetinde öncelik kendi menfaatleri gerisi teferruat.
Uğur 2 yıl önce
Öğrenci servis işi yapıyorum yaklaşık 8aydır okulların olmamasından dolayı Çalışmıyorum ve şimdi soruyorum Trabzon belediyesine bir kere bile gelip servis odasını ziyaret edip esnafın ne halde olduğunu sordumu s plakadan j plaka geçişlerinde bu ay tamamlanması zorunluluğu var ve ilk taksit ödemesi 1084 lira zorunlu ödemeden plaka değişikliği yapılmıyor şimdi soruyorum sayın Recep Tayyip ERDOĞAN a ak parti belediyesi 8 aldır çalışmayan vatandaşının yanında böylemi duruyor.Hiç bir kolaylık yok ya plaka takma süresi 1 yıl ertelensin yada belediye alacağı parayı şu an almasın
mehmet 2 yıl önce
Ne olursunuz birakin gidin Ulke ne hale gelid ! giderkende sikeci Tff beraber getirin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@