banner491

Bu olay tam bir VAHŞET!

Sabah Gazetesinin haberine göre, konuşmaların ayrıntılarında çete üyelerinin, kaçakları sopayla döverek Meriç Nehri'nin azgın sularına zorla soktukları ortaya çıktı.Tutuklanan çete lideri Ercan Ç.'nin yönetici pozisyonunda olan Kazım A. iel yaptığı konuşm

Bu olay tam bir VAHŞET!

Sabah Gazetesinin haberine göre, konuşmaların ayrıntılarında çete üyelerinin, kaçakları sopayla döverek Meriç Nehri'nin azgın sularına zorla soktukları ortaya çıktı.

Tutuklanan çete lideri Ercan Ç.'nin yönetici pozisyonunda olan Kazım A. iel yaptığı konuşmada, "Göçmenler 'su çok derin, akıntı hızlı' diyerek girmek istememiş. Geri zekâlılar da sopalarla dövmeye başlamış. Hepsini döve döve suya zor atmışlar, kadınları kucağında çocuklarıyla atmışlar" dedi.

Telefon konuşmalarında 25 Haziran'da içlerinde 3 çocuğun da bulunduğu 16 kaçağın boğularak ölmesine ilişkin çete lideri Ercan Ç. ile alt yöneticisi pozisyonundaki Kazım A. arasında geçen korkunç diyaloglar şöyle:

E.Ç.: Yahu önceki gece eleman buraya geldi. Biliyor musun ne yapmış?

K.A.: Ne yapmış?

E.Ç.: Sopayla dövmüş onları, atmış suya p.. oğlu p...

K.A.: Gerçekten mi ya?

E.Ç.: 2 defa oldu biliyor musun? Hiçbir şey kalmadı elimizde. Sen biliyorsun, herkes birbirini tanıyor, birbirlerine söylüyor, konuşuyorlar. Biz böyle nasıl iş yapacağız. Para kazanamayız böyle giderse.

K.A.: Evet doğru.

E.Ç.: Vallahi bilmiyorum. Biz sağlam bir şey yapmasak kimse bize artık iş vermez. O….. ç.... Sopayı alıyor, onları vura vura suya atıyor. Kadınlar girmek istemeyince dövüyor. Kadınlar kucağında çocuklarıyla suya atılmış. Su götürmüş onları. Göçmenler 'su çok derin, akıntı hızlı' deyip suya girmek istememiş. Geri zekâlılar da sopalarla dövmeye başlamış. Hepsini döve döve suya zor atmışlar.

K.A.: Sopayı nerden bulmuş?

E.Ç.: Oradaki ağaçlardan kesmişler. Islak odun yapmışlar. Sonra döverek atmışlar suya.

K.A.: Peki sen ne dedin?

E.Ç.: O..... ç.... yüzünden mecbur kaldım. Karşı tarafa dedim ki 'Biz diğer tarafa dağdan geçirdik. Belki tırmanamayınca suya girmişlerdir. Böyle olmuştur' dedim.

'SU ÇOK YÜKSEK, DİYORLAR'

Lider Ercan Ç. ile Kazım A. arasındaki bir başka konuşma ise olay anında geçiyor. Aralarındaki konuşmada çete üyelerinin kaçakları nasıl ölüme gönderdikleri belgeleniyor.

E.Ç.: Su çok diyor bazıları. Yüksek diyorlarmış.

K.A.: Yahu 1 metre su. Hepsini göndermişler.

E.Ç.: O yaşlı kadınla erkek yokmuş ortalarda. Ara arkadaşları sor. Kadının biri feryat figan ediyormuş. Çocuğumu sel götürdü diyormuş. Aynı yerden mi atmışlar hepsini?

K.A.: Vallahi öyle bir şey yok. Su 1 metre ya var ya yok. Ayrı yerden atmış hepsini. Bir kısmını aşağıdan göndermiş.

E.Ç.: Sana sor diyorum ya... Ben dedim geç kaldınız. Çoluk çocuğu, kadınları suya vurun, geçin gidin dedim...

K.A.: Sordum atmışlar, dediğim gibi. 6 tanesi adalara çıkmış.

E.Ç.: Sana sor diyorum sen ne diyorsun. Karşı taraf arıyor. Eksikler var diyor. Gidin adalardakini de suya atın. K.A.: Ne diyorlar?

E.Ç.: Telefonda açık açık söyleyeyim mi? Anlamıyor musun, sen ahmak mısın? Sor bana haber ver.

YUNANİSTAN'DA KAMP VAR

Dava dosyasında yer alan fezlekedeki telefon konuşmalarında tutuklanan çete lideri Ercan Ç. çete üyesi Kazım A. ile yaptığı görüşmede telefon takibine yakalanmamak için dikkat ettikleri de anlaşılıyor. Aralarında geçen diyaloglarda Kazım A. Ercan Ç.'ye "Şahin bana telefonda, göçmenleri gönderirken birileri suda akıntıya kapıldı. 'Kadının biri çalılıklara tutunarak çocuğunu son anda yakalamış' dedi. Ben de bizi telefonda reklam etme dedim" diyor.

Çete lideri bu konuşmanın ardından Kazım A.'ya "Eşek eşek konuşuyor. Bir daha bunlarla iş yapılmaz" karşılığını veriyor. Telefon konuşmalarındaki ayrıntılardan çetenin uluslararası bağlantıları olduğu da anlaşılıyor. Çete lideri Ercan Ç. kayıtlarda geçen "x" isimli kişiyle yaptığı konuşmada Yunanistan'daki kamplardan bahsediyor. X: 3 kadının öldüğü söyleniyor.

E.Ç.: Yahu yok öyle bir şey. Hamza'yla konuştum. Hepsi Yunanistan'a gitmiş. Belki eksik varsa polis almıştır. Ya da kampa gitmişlerdir. Orda 3 kamp var. Kiprinus, Orisdiyadas, Dikeye adlı kamplar. Hepsi ayrı ayrı yere gitmiştir.

X: Bugün haber geldi. Karşıda eksik çok.

E.Ç.: Ben konuştum karşıyla. Öyle bir şey yok. İş bitti.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441