Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan flaş açıklama: Hevesleri kursaklarında kalacak

Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan ailesine yönelik iddialara yanıt: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındayız

Gündem 11.11.2020, 22:16
Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan flaş açıklama: Hevesleri kursaklarında kalacak

Sağlık nedeniyle geçtiğimiz hafta sonu istifa ederek görevinden ayrılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Yazar Sadık Albayrak, ailesine yönelik iddialara cevap verdi. Erdoğan'ın yanında olduğunu belirten Albayrak, "Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır" dedi.

Görevinden af talebi Cumhuraşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Yazar Sadık Albayrak, son günlerde ailesine yönelik dillendirilen iddialara cevap verdi.

Yeniakit'e konuşan Sadık Albayrak, oğlu Berat Albayrak'ın bakanlık görevini bırakması sonrası haklarında çıkan haberlerle ilgili, "Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız. Bir dava partisi olan AK Parti'nin ve muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durmaktan vazgeçmemiz mümkün değildir. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır." dedi.

"ÇOCUKLARIM HAKKINDA İFTİRA VE KARALAMALARA TEVESSÜL EDİLMEKTEDİR"

Sadık Albayrak şu açıklamalarda bulundu: "Son günlerde şahsım ve ailem hakkında yayılan yalan yanlış haberler üzerine açıklama yapmak boynumun borcu olmuştur. 60 yıllık yazarlık ve gazetecilik hayatıma tarih ve arşivler şahittir. Çocuklarımı gayesi ulvi ve cihanşümul bir davanın neferi olarak yetiştirdim. Onlar da ülkelerine ve içinde yaşadıkları cemiyete hadim oldular. Bunun için üstlendikleri vazifeler ancak bir vasıtadır. Ben onlardan razıyım. Son günlerde ailem ve çocuklarım hakkında en alçak iftira ve karalamalara tevessül edilmektedir. Bu vicdandan, izandan, insaftan yoksun bir vaziyettir. Bizler dünyevi makam ve mevkilerle değil; duruşumuzla, fikirlerimizle ve memleketimize hizmetle var olma gayesi güden insanlarız."

"ERDOĞAN'IN YANINDAYIZ, FİTNE ÜRETENLERİN HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALACAK"

"Bir dava partisi olan AK Parti'nin ve her daim 'Nur-u Aynım' dediğim muhterem Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, "ölümüne ölümüne" duygusuyla, bütün bir aile olarak dimdik durmaktan bir an dahi vazgeçmemiz mümkün değildir. Emperyal güçlerin ve yerli uzantılarının, başta FETÖ olmak üzere bütün millet düşmanlarının karşısında elimizde 'Selahaddin'in kılıcı' alnımız ak, başımız dik dağ gibi durmaya devam edeceğiz. Masa başında sahte fitne haberleri üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Halil ibrahim 9 ay önce
Aman Erdoğan’ın yanından ayrılma, çıplak kalırsın yoksa.. oğlunu iç güveyi veren babanın Lafına bizde itibar edilmez hacııı..
Sami Uzunarslan 9 ay önce
Fitne derken neyi kastediyorlar ben anlamadım Berat Albayrak olaylı bir şekilde istifasını verdi bu dedikodumu yani?
Hacı mollahakkı 9 ay önce
Adamda utanma arlanma sıkılma olmadımı böyle acaba ağa bizi sildim ağa bizim için ne düşünüyor aralık kesilimi eyvah diye düşünür kayğılanır hiç demezki bu milletin 160 milyar dolarını hiç ettim hazine tamtakır ağa dedi ben yaptım yanlış olduğunu bile bile ne abidik ğubidik işlere imza attık bir muhasebe yapayım demez Allaha sırnailık yapın ondan korkun üç kuruşluk dünya için ona buna yalakalık yapmayınki sizin zaten tuzunu kuru malı ğötürmüşsünüz torunlarınıza bile yeter bırakın bu reisin yanındayız yok hüsrana uğrayacaklar ayaklarını Allahınnyanında ol bir kerede doğrunun yanında ol bir ders al ders
Taka61 9 ay önce
İstifa etmesi ülke için hayırlı oldu bugün itibarı ile dolar yüzde 13 indi bu hızla 6000 TL'ye iner ihşanlah
Kaptan 9 ay önce
EyvAllah Üsdat, senin gibi bir babanın yetiştirtiği evlâttan yanlış birşey beklenmez
Seko 9 ay önce
Kahpeler insan karalamak bire birsiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@