banner526

banner513

Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Özür dilerim ama...

 Bakan Soylu 'Özür dilerim' dedi ve Kılıçdaroğlu'na cevap verdi

Gündem 23.06.2020, 17:17
Bakan Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na cevap: Özür dilerim ama...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" başlıklı yazısının ardından başlayan tartışmalarla ilgili "İçişleri Bakanı'nın özür dilemesi lazım" demişti. Bakan Soylu'dan yanıt gecikmedi...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" yazısının ardından sert tepki göstermişti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında konuya değinerek "Saygı Öztürk yazdıysa doğrudur. İçişleri Bakanı'nın, Öztürk'ten özür dilemesi lazım." dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu çağrının ardından az önce Twitter hesabından açıklama yaparak şunları yazdı:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Özür diliyorum. Taşlıtarla Nazlı Sokak'ta büyüdük biz... Kadın, namus, insan, kavramını; ailemiz, öğretmenimiz, camideki hocamız ve sokağımız öğretti bize...

Paraya, yarenliğe, makama, terk etme dediler. Terk etmeyeceğiz... Sizin gibi ve sessiz kalanlar gibi de olmayacağız... Arkadaşlık, Saygı'ya "ayıp etmişsin özür dile" demekti. Diyemedin... Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız Özür dilerim..."

NE OLMUŞTU?

Sözcü Gazetesi'nde yer alan Saygı Öztürk'ün "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" yazısı nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki gösterdi. Bakan Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve eşi Ali Ayvazoğlu ile ilgili yazıyı da paylaşarak şunları yazdı:

"İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır"


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (8)
hakan 2 hafta önce
Adaletsizlige, liyakatsizlige, adam kayırmaya en ufak bir temas yok. Olayı namusa endeksle temize cik. Biz de yedik
Niyazi 2 hafta önce
Güya kılıçtaroğlu ile dalga geceçek,hep aynı uslup
Mustafa gülec 2 hafta önce
Bir çok lişi Kılıçtaroğlunun tırnağı etmez
Mustafa gülec 2 hafta önce
Sayın Bakanımız bu aralar Orhan gençebay dinliyor herhalde
Sinan 2 hafta önce
Bu memlekette hak ettiği yerlere gelemeyip onların yerine siyaseti kullanıp gelenler var ise hem o yerlere gelenleri hemde onlara on ayak olanları Yüce Rabbime havale ediyorum O herşeyi en iyi gören ve bilendir
Yusuf yıldız 2 hafta önce
Seninde arkanda bakan olsun bak nerelere gelirsin
Mantıklı 2 hafta önce
Bak şu konuşana. O bahsettiğin kavramların hangisi sende mevcut? Ayrı saflarda başka aynı saflarda bambaşka.
İhsan Saral 2 hafta önce
Sayın bakanın yapması gereken Kılıçtaroğlu'na laf yetiştirmesi değil, Saygı Öztürk'ün yazdıklarının üzerine gidip soruşturma başlatmasıdır. Yapamıyor. Ne yapıyor sayın milletvekilinin cinsiyeti üzerinden duygu sömürüsü yaparak olayı kapatmaya çalışıyor. Olmaz, olamaz. Asıl yanlış olan da bu zaten.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@