banner491

Atatürk'ü sevmeyenle dost olmam

Türkiye'nin renklerini ve ezgilerini Virginia, Washington DC ve New Jersey'den sonra New York'a taşıyan Volkan Konak, ABD konserler dizisinin son durağı New York'ta, hayranlarına unutamayacakları bir müzik ziyafeti çekti. Konserini Nazım Hikmet'in şiirler

Atatürk'ü sevmeyenle dost olmam

Türkiye'nin renklerini ve ezgilerini Virginia, Washington DC ve New Jersey'den sonra New York'a taşıyan Volkan Konak, ABD konserler dizisinin son durağı New York'ta, hayranlarına unutamayacakları bir müzik ziyafeti çekti. Konserini Nazım Hikmet'in şiirleri ile de süsleyen Volkan Konak, kendi şarkıları dışında, Cem Karaca, Neşet Ertaş ve Orhan Gencebay'ın da aralarında bulunduğu ünlü isimlerin şarkılarını seslendirdi. New York'un Manhattan semtindeki LQ Gece Kulübü'nde, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) sponsorluğunda US Productions tarafından düzenlenen hayranları bastan sona tüm şarkılarda Volkan Konak'a eslik etti. Sahnede, kişisel yaşamından kesitler içeren anılar da anlatan Volkan Konak, şarkıları, esprileri ve şiirleriyle de izleyicileri coşturdu.

“MUSTAFA KEMAL'İ SEVMEYEN BİR ADAMLA AHBAPLIK EDEMEM"

Konserde sık sık, Türkiye'nin güzelliklerinden, yedi bölgesi ve yedi iklimiyle içinde yasayan herkesin yurdu olduğundan söz eden Konak, “Biz Türkiye'nin içindekileri de sevdik, insanıyla, otuyla, akarsuyuyla, kayan yıldızlarıyla. Ama sunu da söyleyeyim, bestelerimi beğenmezseniz size kırılmam, sizle ahbaplık edebilirim. Tuttuğum takımdan hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık edebilirim, bir masada yemek yiyebilirim. Sevdiğim ya da çıktığım bir kadından hoşlanmayabilirsiniz, sizle ahbaplık kurabilirim. Ama, Mustafa Kemal'i sevmeyen bir adamla ahbaplık edemem, onun dostu olamam. Çünkü, Mustafa Kemal uygarlıktır, çağdaşlıktır" diyerek, Türkiye konserlerindeki mesajını, New York'ta da dile getirdi. Volkan Konak'ın bu sözleri, izleyiciler tarafından çok yoğun alkış topladı.

New York konserini "İzmir Marşı' ile sona erdiren Volkan Konak, konserin ardından yaptığı açıklamada da, "Çok coşkulu, muhteşem bir konser yasadık. İnsanlarımız çok samimiydi, Türkiyem gibi çok sıcak, çok içten. Dostluk, kardeşlik adı altında bütün şarkılarımızı söyledik. Ben de yıllardır vermiş olduğum sözü yerine getirmenin bahtiyarlığını yasıyorum" dedi. Amerikalı hayranlarının, bu ülkeye gelip konser vermedikleri için kendisine sitem ettiğini dile getiren Konak, "Avrupa daha kolay ama ABD'de ekibinizle, müzik sisteminizle müzik yapmak için kolay bir yer değil, başka bir kıta. Ama bunu da yaptık, muhteşem bir konserdi. Bugünlerin geleceğini bilerek yaşadık, yalpalamadan, şımarmadan yola devam edeceğiz. Çünkü bana inanan insanlara müzik yapmak kolay değil, çalışarak, üreterek, kimsenin duygularına basmadan, kimsenin üzerine basmadan, samimi bir şekilde müzik yapmaya devam edeceğiz. Ayrıca, burada Doğan Haber Ajansı'nı görmek beni ayrıca heyecanlandırdı. Siz basın emekçisisiniz, ben müzik emekçisiyim" dedi.

Volkan Konak konserini izlemek için New Jersey'den New York'a gelen Selver Sarıkaya da konsere ilişkin "Volkan'ımız geldi, yüreğimize dokundu New York'ta. Hem neşelendirdi, hem duygulandırdı. En büyük hayranıyım, güzel, çok coşkulu bir konser yaşadık" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
lutfi
lutfi - 9 yıl Önce

mekan cok kotuydu sizi daha nezih aile ortaminda izlemek isterdik

SIRADAKİ HABER

banner441