Aşiret savaşı: 1 ölü, 19 yaralı

Mutluca köyünde yaşayan Tamah Aşiretine mensup Koç, Kaya ve Beyazkuş ailesine mensup bir gurup Tektek Sulama Birliğinin yapılan seçimlerinde kendilerine oy vermedikleri gerekçesiyle merkeze bağlı Uzun köyüne giden içersinde akrabaları olan Aslan ailesi me

Aşiret savaşı: 1 ölü, 19 yaralı

Mutluca köyünde yaşayan Tamah Aşiretine mensup Koç, Kaya ve Beyazkuş ailesine mensup bir gurup Tektek Sulama Birliğinin yapılan seçimlerinde kendilerine oy vermedikleri gerekçesiyle merkeze bağlı Uzun köyüne giden içersinde akrabaları olan Aslan ailesi mensuplarının bulunduğu 27 D 0414 plakalı köy postasının önünü bu gün saat 16'00 sıralarında GAP Arena Stadyumunun yanındaki Kısas  yolunda keserek pompalı tüfekle saldırdı.

Ortalığın bir anda savaş alanına dönerken minibüsten inenler gurubun taşlı sopalı saldırısına uğradı. Ortalığın bir anda savaş alanına döndüğü kavgada 20 kişi aldıkları darbelerle yaralandı. Yoldan geçenlerin durumu bildirmesi üzerine olay yerine giden polis pompalı tüfekli bıçaklı, silahlı ve taşlı kavgaya müdahale etmekte yetersiz kaldı. Bunun üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Takviye çevik küvet ekibinin gelmesiyle kavga güçlükle önlendi.

Aldıkları darbelerle yaralananlar ambulansın gelmesi için yol kenarında bekledi. Daha sonra yolun araç trafiğine kapatıldığı olay yerine gelen ambulanslarla yaralılar Şanlıurfa'daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Yaralılardan  Ahmet Aslan  kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kavgaya karıştığı belirlenen çok sayıda kişiyi göz altına alan polis yaralıların bulunduğu hastanelerde tekrar kavga çıkmaması için geniş güvenlik önlemi aldı.

Çıkan kavgada 2'si sivil polis aracı, 2'si köy postası aracı olmak üzere 8 araç silahlı, sopalı ve atılan taşlarla hasar gördü. Hasar gören araçlardan 2'si Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne ait sivil polis aracı olduğu öğrenildi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
burak_han
burak_han - 9 yıl Önce

güneydoğuda aşiretler dağıtılıp halk bilinçlendirilmedikçe oradaki kaos devam eder.devletin eğitemediği,sözde kendini kürtlerin temsilcileri sananların elinde oyuncak olur.

OziloZ
OziloZ - 9 yıl Önce

Tek yol toprak reformudur ama bunu yapabilecek cesarette bir iktidar yok. Hiç olmadı ve büyük olasılıkla da olmayacak..

kesmar
kesmar - 9 yıl Önce

hasar goren araçların neyı varmış bursa sanyide iyi bi usta var onlara arabaları baktıralım yaralıları gomun gelın

SIRADAKİ HABER

banner441