7m

uzungöl yayla otel

Akaryakıtta tabelalar değişti Bu gece yeniden...

Dolardaki kurundaki gelişmelerin ardından akaryakıt fiyatları değişkenlik gösteriyor. Dün gece yarısından itibaren motorine yapılan indirim sonrası bu gece bir indirim yapılması daha bekleniyor.

Gündem 29.06.2022, 08:39
Akaryakıtta tabelalar değişti Bu gece yeniden...

Petrol ve dolar kurundaki gelişmelerin ardından akaryakıt fiyatları için indirim beklentisi oluşmuştu. Bu kapsamda benzin ve motorin fiyatları için son dakika gelişmesi yaşandı. Bu gece yarısından itibaren motorin litre fiyatında indirim yapıldı. 

Akaryakıt fiyatları için vatandaşların günlerdir merakla beklediği indirim haberi nihayet geldi. Geçtiğimiz hafta sert düşen petrol fiyatları ve BDDK’nın döviz kararı ile 16 seviyelerine geri dönen dolar/TL kuru 30 lira seviyesine yükselerek rekor kıran motorin litre fiyatına indirim olarak yansıdı. 

Son alınan karar ile bu gece yarısından itibaren motorin litre fiyatına 2,50 lira indirim yapıldı. 22 Haziran Çarşamba günü yapılan 25 kuruşluk indirimin ardından ise benzin fiyatlarında bir değişiklik olmadı.

İKİNCİ İNDİRİM GELİYOR

Ayrıca sektör kaynaklarından elde edilen bilgiye göre, motorinde uygulanan 2,50 liralık indirime bu gece yarısından geçerli 84 kuruş daha destek gelecek. İki günde toplam indirim 3,34 kuruş olacak.


Yorumlar (2)
COVANNİ 1 ay önce
BENZİN POMPASI GİRSİN BUNLARA
adnan koç 1 ay önce
kepçeyle al çay kaşığıyla ver, alıştırın milleti... yettiniz artık!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@