7m


7m

hyundai

Akaryakıtta sevindirici haber

23 Haziran Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 25 kuruş fiyat indirimi beklendiği açıklandı.

Gündem 22.06.2022, 16:35 22.06.2022, 17:36
Akaryakıtta sevindirici haber

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşanıyor. Petrol fiyatlarındaki sert düşüş ve dolar kurundaki zayıf görünüm 30 lirayı aşan motorin ve bezin fiyatlarında indirimin önünü açtı. 

Akaryakıt fiyatları üzerinde belirleyici olan petrol sert düşüş yaşadı. Diğer belirleyici unsur olan dolar/TL kurundaki sakin seyir ise milyonlarca araç sahibinde indirim beklentisi oluşturdu. Resesyon yorumları yatırımcıların ekonomik aktivite ile ilgili endişelerini körüklemeye devam ederken, petrol fiyatları üzerinde de baskı yarattı. ABD ham petrolü ve Brent petrolde yüzde 5'ü aşan düşüş kaydedildi. ABD ham petrolü 103 doları görürken, Brent petrol de 108 dolar seviyesine kadar geriledi.

AKARYAKIT İÇİN ‘40 TL OLACAK’ İDDİASISon zamlar sonrasında akaryakıt fiyatları 30 lirayı görürken son 7 aydaki artış oranı benzin litre fiyatı için yüzde 225, motorin litre fiyatı içinse yüzde 264 oldu. Üst üste yapılan zamlar vatandaşı isyan ettirirken CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’dan motorin fiyatlarına ilişkin ses getirecek bir iddia ortaya atıldı. Akın, artan akaryakıt fiyatlarının sebebinin hükümetin ekonomi politikaları olduğunu belirterek, motorin fiyatının Ağustos’ta 40 lirayı da geçebileceğini iddia etti.


BENZİNE 25 KURUŞ İNDİRİM
23 Haziran Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 25 kuruş fiyat indirimi bekleniyor. Ancak fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilecek. Motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor.


Yorumlar (8)
Hasan Usta 1 hafta önce
bu milletle dalga geçmeye devam edin 25 kuruşu eve götürün siz bir kerede yaptığınız zammın 8 de biri alın eve götürün yer yüzü canavarları
gökhan 1 hafta önce
Şok şok şok ne büyük indirim ağammm bizim ile eğleneyyy
Misafir 1 hafta önce
Zam yaparken lira ile, indirim yaparken kuruşla. Allah sizi ıslah etsin.
Vatansever 1 hafta önce
Çok sevindik. Sandığı bekliyoruz dört gözle. Bu indirim müjdesinin hediyesini vereceğiz sandıkta.
ali kara 1 hafta önce
bunu kutlamalıyız ! nasıl teşekkür etsek acaba bu kararı alanlar minnettarız RABBİM bu rezalet kararı alarak milletle talka geçenleri 25 kuruşa muhtaç eylesin inşAllah.
Bir Dost 1 hafta önce
25 kuruş? şaka mısınız?
Volkan 2561 1 hafta önce
Kardeşim 25 kuruş depoda 12.50 TL ediyor. Sanırım hesaplamayı yanlış yaptınız, 25 TL ye inse evet müjde ama 25 kr indirim müjde mi Allah aşkına!
oflu hasan 1 hafta önce
40 Tl oldumu muhalefet kına yakıp zilleri çalar artık akıllı olmak lazım anlayana

Gelişmelerden Haberdar Olun

@