7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Akaryakıta üst üste zam! Durdurulamıyor

Geçtiğimiz günlerde motorine gelen zammın ardından bu sabah araç sahipleri zam ile uyandı.

Gündem 11.06.2022, 09:15
Akaryakıta üst üste zam! Durdurulamıyor

Akaryakıt fiyatları için son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün motorine gelen zammın ardından bu gece yarısından itibaren benzine zam yapıldı. Araç sahipleri hafta sonuna benzin zammı ile uyanırken, böylelikle benzinin litre fiyatları 30 TL'ye yaklaştı. Otogazın litre fiyatına da zam geldi. 

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarının yükselmesi ve döviz kurunun artmaya devam etmesiyle akaryakıta bir zam daha geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin fiyatı 2 lira 21 kuruş arttı. Zammın ardından benzinin litresi İstanbul'da 28.44'e, Ankara ve İzmir'de 28.57'ye yükseldi.

Öte yandan Otogazın litre fiyatı ise İstanbul’da yaklaşık olarak 12,40 TL’ye yükseldi. Otogaz fiyatı iller, ilçeler ve bayiler arasında belirgin farklılık gösterebiliyor.

ZAMLAR ÜST ÜSTE GELDİ

27 Mayıs tarihinde benzine 1 lira 45 kuruş, motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmişti. 28 Mayıs tarihinde benzinin litresi 70 kuruş, motorinin litresi 97 kuruş artarken, 2 Haziran tarihinde benzin 1 lira 22 kuruş, motorin 1 lira 49 kuruş zamlanmıştı. 8 Haziran tarihinde ise motorinin fiyatı 1 lira 95 kuruş artmıştı.

AKARYAKIT ZAMMI BİR SENEDE YÜZDE 286'YI GEÇTİ

Motorine yapılan son zamla birlikte oran iyice geniledi. Bir yılda motorine yapılan zam yüzde 300'e dayandı.

PETROL FİYATLARI YÜKSEK KALMAYA DEVAM EDİYOR

Hafta boyunca yükselişini hızlandırarak 125 doların üzerine çıkan petrol fiyatları haftanın son işlem gününde geriledi. Dünyanın en büyük ithalatçı ülkesi Çin'in sınırlı da olsa yeni salgın önlemlerini devreye alması talep görünümünü bozarken petrol fiyatlarında da sınırlı geri çekilme yaşandı. ABD ham petrolü 121 doların altını görürken, Brent petrol de 122 dolara geriledi.
 


Yorumlar (3)
Arsinli 2 ay önce
Yaparsa Akp yapar ver mehteri hedef 2023 uyuma Türkiye
Hacı 2 ay önce
Verin bu kardeşinize yetkiyi o zaman görün etkiyi, nasıl böyle iyimi eyleniyormuyuz, başınız düşünce dara direk başkanı ara.
Ersan 2 ay önce
Hükumet vergiyi azaltabilir. Kirayı sınırladı, bunu da yapabilir!…

Gelişmelerden Haberdar Olun

@