70 milyon Türk AB'ye giremez!

Sarkozy, 2007 yılında ABD Başkanı ile yaptığı görüşmede, “70 milyon Müslümanın AB'ye girecek olmasını” gerekçe göstererek, Türkiye'nin adaylığına karşı çıkmış. Belgelere göre, ABD Başkanı, Türkiye'nin üyeliğine AB'nin karar vereceğini, ancak Türkiye'ye ka

70 milyon Türk AB'ye giremez!

Sarkozy, 2007 yılında ABD Başkanı ile yaptığı görüşmede, “70 milyon Müslümanın AB'ye girecek olmasını” gerekçe göstererek, Türkiye'nin adaylığına karşı çıkmış. Belgelere göre, ABD Başkanı, Türkiye'nin üyeliğine AB'nin karar vereceğini, ancak Türkiye'ye kapıyı erkenden kapatmanın olumsuz sonuçları olacağı uyarısını yaparak, Sarkozy'yi ikna etmeye çalışmış.

ABD Başkanı, müzakerelerin devam etmesinin, Türkiye'deki reform sürecinin devamı için de gerekli olduğunu savunmuş.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kuzey yıldızı
kuzey yıldızı - 9 yıl Önce

sarkozy nin zaten bizi istemediğini biliyoruz bunun için wikileak in belgesine ihtiyaç yok...ama biz girmek için mücadelemizi devam ettirmeliyiz..

H.Şahin
H.Şahin - 9 yıl Önce

Bizi AB'ne almayacaklarını hepimiz çok iyi biliyoruz.Kimse kimseyi kandırmasın.Ama AB'ne gireceğiz diyerek Türkiyede reformlar yapılıyor.Sonuçta elimizde yaptığımız reformlar kalacak.Esasen biz zaten bu reformları yapacağız yapmasına da AB baskısıyla daha kısa sürede yapmış olacağız.AB Türkiye için bundan ibarettir.Duyurulur.

ADIL
ADIL - 9 yıl Önce

AB den akıl almaya ihtiyacı yok .Akıl verenler çirkefliklerin içinde yüzüyorlar.Demokrasi yolunda

gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz ,İnsanlık için.

SIRADAKİ HABER